.به گزارش برنا-ایلام -اکبر امیدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایلام، درحاشیه افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: در این نمایشگاه ٣ هزار عنوان کتاب در قالب ٣٠ هزار جلد کتاب ارائه می‌شود.

 وی، بابیان اینکه این نمایشگاه به مدت ٢٠ روز در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد ایلام دایر است، ابراز کرد: کتاب‌های ارائه‌شده در این نمایشگاه در قالب و موضوعات مختلف تاریخی، ادبیات، رمان، کودک و نوجوان، مذهبی، پزشکی و روانشناسی است.

امیدی یادآور شد: کتاب‌های ارائه‌شده در این نمایشگاه با ٥٠ درصد تخفیف ارائه می‌گردد و علاقه‌مندان می توانند برای خرید و تهیه کتاب از ٩ اردیبهشت تا ٢٩ اردیبهشت همه‌روزه از ساعت ٨ الی ٢٢ به محل نمایشگاه مراجعه کنند.

وی گفت: کتاب یکی از پراهمیت‌ترین ابزارها در راستای ایجاد توسعه و بسترساز پیشرفت هر جامعه‌ای است و هر جامعه‌ای که سرانه مطالعه بیشتری داشته باشد، در مسیر توسعه قرارگرفته و موجب مصونیت افراد جامعه از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

 امیدی، با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در طول سال برای علاقه‌مندان و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود در راستای توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه در سطح شهرستان ایلام در ایام مختلف نمایشگاه‌های کتاب برگزار شود.