به گزارش خبرگزاری برنا؛ براساس پیش بینی سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، ارتفاعات البرز مرکزی، غرب هرمزگان، برخی مناطق فارس، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق لرستان و غرب اصفهان به ویژه طی ساعات بعد ازظهر رشد ابر، گاهی رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

فردا و پس فردا در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و در برخی مناطق گیلان‌، غرب مازندران، ارتفاعات جنوب فارس، کهگیلویه و بویر احمد و غرب هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار پراکنده باران دور از انتظار نیست.

طی این مدت در برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد، روز سه‌شنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات جنوب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان نیز رشد ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه همراه با نفوذ جریان شمالی به سواحل دریای خزر در اردبیل، گیلان و مازندران بارش باران و وزش باد همراه با کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

دریای خزر طی این مدت مواج است، در دامنه‌های شمالی البرز و ارتفاعات آذربایجان شرقی نیز رگبار و رعد و برق پراکنده همراه با وزش باد شدید موقتی خواهیم داشت.

از اواخر وقت روز چهارشنبه وزش باد در نوار شرقی تشدید و در منطقه زابل خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: