به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، مجید خدابخش در آیین افتتاح مجتمع آبدرمانی مدرن پهنلو سرعین افزود: توجه به بخش های روان شناسی آب، آبدرمانی،  فیزیوتراپی، توجه به بهداشت و معرفی خاصیت آبدرمانی ها به بیماران اقدامات مهمی است که باید به آنها توجه شود.

او با تاکید بر لزوم ایجاد امکانات و توجه به همه اقشار اعم از معلولان و بیماران در استفاده از مجتمع های آبدرمانی استان این اقدام را در جذب بیشتر گردشگران موثر دانست.

خدابخش  افزود: باید فضایی ایجاد کنیم تا ماندگاری مسافران در شهر توریستی سرعین افزایش یافته و استفاده از آبدرمانی اقتصادی تر شود.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به ورود بی سابقه مسافران در عید فطر سال گذشته اظهار کرد: باید امکانات مناسبی ایجاد شده و سطح خدمات به مسافران ارتقا یابد.

وی توجه به پخت غذاهای بومی ، میوه ها و غذاهای ارگانیک ، تبلیغات در فضاهای مجازی و راه اندازی تورهای گردشگری را ضروری دانست و بیان کرد : توجه به این موارد به جذب و ماندگاری گردشگران کمک می کند.

وی همچنین با اشاره به وضعیت نامناسب آبدرمانی گاو میش گلی سرعین گفت: این آبدرمانی بیش از ظرفیت خود پذیرش دارد و باید به فکر توسعه آن باشیم.

خدابخش سطح خدمات و امکانات ارایه شده در این آبدرمانی را نامناسب دانست و افزود: خدمات و امکاناتی چون ایجاد استخر بهداشتی با حفظ کارکرد سنتی در این آبدرمانی از جمله اقدامات ضروری است که باید توسط آب منطقه ای انجام شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در شهر سرعین مدیریت این شهرستان را مناسب دانست و افزود: برخی از مشکلات از جمله آبدرمانی ساری سو و ادامه پروژه آبدرمانی ایرانیان حل نشده باقی مانده که باید برای تکمیل آنها برنامه ریزی های مناسب انجام شود.