به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، قادر تقی زاده با بیان اینکه 175 هزار و 667 مسافر و گردشگر در طول ایام تعطیلات عید فطر از 25 تا 28 تیرماه سال جاری در مراکز اقامتی استان اعم از هتل، هتل آپارتمان، میهمان پذیر، خانه مسافر، کمپ های گردشگری، خانه های معلم، ستاد اسکان فرهنگیان در مدارس، چادهاری اقامتی واقع در فضاهای سبز و ... اقامت داشته اند، گفت: تاکنون نزدیک به 180 مجوز خانه مسافر در سطح استان صادر شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد آمار اقامتی در سطح استان، بالغ بر یک صد و یک هزار مسافر در مراکز اقامتی شهرستان سرعین و نزدیک به 20 هزار گردشگر نیز در شهرستان مشگین شهر اقامت داشته اند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه براساس آمار اقامتی اعلام شده، شهرستان های اردبیل، سرعین و مشگین شهر بالاترین شمار اقامتی را در بین شهرستان های 10 گانه استان در طول این چهار روز به خود اختصاص داده اند، اظهارداشت: شهرستان گرمی نیز با اقامت 73 مسافر در پایین ترین رده قرار گرفته است.

وی به ورود 158 هزار و 500 خودرو در طول این 4 روز به استان اردبیل براساس آمار اعلام شده از سوی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان اشاره کرد و یادآور شد: از این تعداد، 85 هزار و 400 خودرو وارد شهرستان سرعین شده اند.

به گفته این مقام مسئول؛ در جهت خدمات رسانی مناسب و شایسته به گردشگران در طول ایام تعطیلات عید فطر هماهنگی های لازم برای استقرار کیوسک ها و چادرهای اطلاع رسانی با همکاری جامعه مراکز اقامتی و شهرداری در سطح شهر، نصب بنرهای اطلاع رسانی توسط شهرداری در مبادی ورودی شهرستان ها، تهیه و توزیع بروشور و اقلام تبلیغاتی توسط این اداره کل، جامعه مراکز اقامتی و بخش خصوصی در چادرها و کیوسک های اطلاع رسانی به عمل آمد.

تقی زاده با اشاره به انجام نظارت های تلفیقی متشکل از اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، مرکز بهداشت، شرکت آب منطقه ای و سازمان صنعت، معدن وتجارت از واحدهای گردشگری تمامی شهرستان ها در طول ایام تعطیلات عید فطر، خاطر نشان کرد: علاوه بر نظارت های دستگاهی، دو اکیپ گشت نظارت تلفیقی نیز در شهرستان سرعین و یک اکیپ گشت در شهر اردبیل به منظور نظارت برمراکز اقامتی، مجتمع های پذیرایی بین راهی، مجتمع های آب درمانی و آب های گرم سنتی و دفاتر خدمات مسافرتی، جایگاه سوخت بنزین، خودپردازها، سرویس های بهداشتی، مراکز پذیرایی، رستوران های داخل شهری و کمپینگ های گردشگری مستقر شده بودند.