به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل، عسگر سنگی افزود: تفاهم نامه‌ای میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و صندوق کارآفرینی امید در ابتدای سال جاری با هدف ایجاد ظرفیت مناسب برای توسعه طبیعت گردی و اعطای تسهیلات به اقامتگاه‌های بوم گردی و دفاتر خدمات مسافرتی فعال در زمینه توسعه طبیعت گردی منعقد شده است.

وی به نقش اقامتگاه‌های بوم گردی و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری فعال در زمنیه طبیعت گردی برای ایجاد اشتغال پایدار جوامع بومی و محلی به ویژه در مناطق روستایی استان اردبیل تأکید کرد و افزود: اقامتگاه‌های بوم گردی نوعی اقامتگاه بومی و محلی برای اسکان گردشگران به شمار می روند که بر خلاف هتل‌ها، دارای شرایط خاص محیطی و فرهنگی هستند.

وی اضافه کرد اقامتگاه‌های بومی یاد شده بیشتر در مناطق بکر طبیعی، روستاها، قلعه‌ها و خانه‌های بازسازی شده قدیمی ایجاد و با شیوه خدمات رسانی مطلوب برای گردشگران اداره می شوند.

وی هدف از ایجاد این اقامتگاه‌های بومی در سرتاسر استان را آشنایی گردشگران با سبک زندگی سنتی رایج در هر منطقه و استفاده از غذاهای سنتی و امکانات محلی آن و گذراندن سفر خود در محیطی آرام و بکر عنوان کرد و گفت: برخی از این اقامتگاه‌ها، تفریحات طبیعت گردی چون بیابان گردی، جنگل نوردی و گردشگری نجومی را نیز مکمل کار خود ساخته و خدمات کاملی را به گردشگران ارائه می دهند.