به گزارش خبرنگار برنا در اردبیل به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان، طاهر شریفی در سیزدهمین نشست مشترک فرمانداران و بخشداران استان با مسئولان ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار کرد: انتخابات در نظام اسلامی ما یک برکت ممتاز و بی‌نظیر است که همه از نتایج و ثمرات آن در این 36 سال بهره‌مند شده و میدان انتخابات اسباب قدرت‌نمایی نظام اسلامی ما شده است.

وی با بیان اینکه مجریان انتخابات اصل بی‌طرفی را رعایت کرده و تلاششان بر این است تا بدون دخالت‌ها در عرصه تبلیغات و عمل و اجرا خودشان را از هرگونه اتهام‌زنی و نسبت دادن به کاندیدای خاص بر حذر کنند، تصریح کرد: برای ما اصل، رعایت قانون انتخابات است و به هیچ وجه مجریان در فرآیند مختلف تبلیغات ورود پیدا نمی‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل، این استان را یکی از استان‌های کم حاشیه در عرصه انتخابات اعلام کرد و گفت: انتخابات میدان شور و نشاط سیاسی است و رایزنی‌های مختلف برای تبلیغات مطلوب‌تر و شایسته‌تر است و قطعاً در این فضا باید سعی شود تا بهترین ظرفیت برای مشارکت بالای مردم فراهم آید.

شریفی افزود: در انتخابات پیش رو آنچه که بسیار مهم و اساسی به نظر می‌رسد، زمینه‌سازی برای حضور بالای مردم به عنوان یک پشتوانه عظیم جامعه اسلامی ماست که همه باید در این راستا تلاشی جدی داشته باشیم.

رییس ستاد انتخابات استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در کشور ما بالاترین حاکمیت دموکراسی را در قالب انتخابات آزاد همراه با مشارکت بالای مردم شاهد هستیم و قطعاً در این فرآیند پیروزی نهایی نیز نصیب مردم می‌شود.

شریفی اضافه کرد: ما براساس تقویم انتخابات و روزشماری که تعیین شده، کارها را به پیش می‌بریم و در چارچوب مقررات سعی می‌کنیم فضای رقابتی سالم برای کاندیداها و انتخاب شایسته برای مردم به وجود آید.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل نیز در این نشست گفت: از 24 فرآیند انتخابات در استان اردبیل 22 فرآیند انتخابات به صورت الکترونیکی در استان اردبیل انجام می‌شود.

ماریا موسوی افزود: تنها دو فرآیند شامل نوشتن و خواندن آرا به صورت دستی و سنتی انجام شده و مابقی مراحل انتخابات هفتم اسفندماه به صورت الکترونیکی است.

وی با یادآوری اینکه 57 روز به موعد انتخابات باقی مانده و در این مدت براساس تقویم اجرایی و روزشمار حرکت می‌کنیم، ابراز امیدواری کرد که شاهد انتخابات باشکوهی در هفتم اسفندماه در استانمان باشیم.

دبیر ستاد انتخابات استان با یادآوری اینکه 203 نفر داوطلب نمایندگی مجلس و هفت نفر نیز داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری شده‌اند، گفت:‌ با اتمام مراحل ثبت‌نام داوطلبان، در حال حاضر صلاحیت کاندیداها در هیئت‌های اجرایی در حال انجام است.

موسوی از فرمانداران و بخشداران خواست تا در آستانه انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با دقت و هوشیاری کامل روند انتخابات را رصد کرده و با پرهیز از دخالت در عرصه تبلیغات و مراحل مختلف انتخابات به عنوان مجریان در سلامت برگزاری انتخابات حسن نیت و عملشان را نشان دهند.

وی انتخابات پیش رو را میدان مشارکت بالای مردم در حمایت از نظام اسلامی و اقتدار و صلابت آن توصیف کرد و افزود: ما برای مراحل مختلف انتخابات و شرایط خاص پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده ایم تا چالش‌های احتمالی در زمان انتخابات مشکلی را به وجود نیاورد.

جانشین رییس ستاد انتخابات استان اردبیل از اهالی استان خواست تا روز انتخابات نسبت به اخذ کارت‌ ملی خود و داشتن شماره ملی به عنوان الزام حقیقی در هنگام رأی دادن اقدام کرده و به این موضوع توجهی جدی داشته باشند.

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل پرهیز از تبلیغات زودهنگام را نیز به کاندیداها و داوطلبان مجلس متذکر شد و بیان کرد: قطعاً عوامل انتخابات اعم از هیئت‌های اجرایی، بازرسی و نظارت تک تک تخلفات احتمالی داوطلبان را رصد می‌کنند که البته در این مسئله پیشگیری مقدم بر برخورد است.