به گزارش خبرگزاری برنا؛ صادق ضیائیان گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز در استان‌های ساحلی خزر، دامنه‌های البرز شرقی و شمال شرق کشور بارش باران همراه با رعد و برق، وزش باد شدید موقت و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به این که فردا این وضعیت در برخی نقاط شمال شرق، شرق، ارتفاعات کرمان و بخش‌های از شمال غرب پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: طی امروز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، بوشهر، هرمزگان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در برخی ساعات وزش باد شدید و در پاره‌ای از مناطق وقوع گرد و خاک رخ می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که طی روزهای پنجشنبه تا شنبه در ساعات بعد از ظهر در برخی نقاط شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده دور از انتظار نیست، گفت: در سایر مناطق طی این مدت جوی آرام خواهیم داشت. همچنین امروز و فردا نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

ضیائیان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۱۶ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و پس فردا نیز نیمه ابری در بعضی ساعات ابری و افزایش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: