به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، حجت الله بابادی ، با اشاره به اینکه روزانه حدود ۲۲۵ تن زباله تر و خشک در شهر فردیس تولید می شود، اظهار کرد: برای کاهش این رقم در مناطق دو گانه شهر فردیس نیازمند فرهنگ سازی و عزم جدی هستیم.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری فردیس با بیان اینکه ۲ شرکت پیمانکاری در مناطق ۱و۲ شهرداری فردیس با حدود ۴۰۰ نیروی خدماتی به طور روزانه عملیات رفت و روب معابر و جمع آوری زباله ها را انجام می دهند، عنوان کرد: طرح تفکیک زباله از مبدا در فردیس اجراء خواهد شد.

وی در ادامه افزود: تفکیک زباله از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا با این اقدام زباله های مرطوب که به تولید شیرابه کمک می کنند کنترل و زباله های خشک مثل شیشه و کاغذ که قابلیت بازیافت دارند نیز جداسازی می شوند.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری فردیس تصریح کرد: این حوزه در بازه های زمانی مختلف با استفاده از تجهیزات و امکانات موجود نسبت به جمع آوری و انتقال نخاله ها به مرکز دفن اقدام می کند.

وی از شهروندان خواست به پویش‌ کاهش تولید زباله بپیوندند تا حجم تولید روزانه ۲۲۵ تن زباله در فردیس کاهش یابد و در پی آن محیط زیستی سالمتر برای آیندگان باقی بماند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: