به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛  بیرانوند در گفت وگو با رسانه ها ،اظهار کرد. اگر انبارها مکان‌های استانداردی نباشند امکان نگهداری گندم وجود ندارد چون گندم یک موجود زنده است و گازهای زیادی از آن متصاعد می‌شود و امکان انفجار وجود دارد.

مدیرکل شرکت غله و بازرگانی لرستان افزود: اگر بخواهیم گندم برای یک سال نگهداری شود باید در انبارهای استاندارد نگهداری شوند.

بیرانوند تصریح  کرد: در حال حاضر استان ظرفیت بسیار مناسب سیلو را دارد و در بهترین شرایط استان ۵۱۰ هزار تن گندم خریداری کرده است.

او با بیان اینکه میزان خرید گندم در سال‌های گذشته متغییر بوده است ،خاطر نشان کرد: در برخی از سال‌ها ۱۲ هزار تن گندم نیز خریداری کرده‌ایم.

مدیرکل شرکت غله و بازرگانی لرستان بیان کرد: متأسفانه ریسک کشاورزی در استان بالا است درصورتی‌که بارندگی خوب باشد و کل اراضی کشت شود ۵۰۰ هزار تن خریداری خواهد شد و اگر بارندگی کم باشد میزان خرید پایین می‌آید.

بیرانوند با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۰۰ هزار تن گندم خریداری کرده‌ایم  عنوان  کرد: در راستای ذخیره‌سازی گندم مشکلی نداریم و ظرفیت مناسبی برای استان‌های هم‌جوار نیز هستیم.

او تاکید کرد: در کل کشور نیاز به گندم ۱۱ میلیون تن در سال است و لرستان امسال ۲۵۰ هزار تن نیاز دارد.

مدیرکل شرکت غله و بازرگانی لرستان بیان کرد: زیرساخت بعدی کارخانه‌ها آرد است که ۱۳ کارخانه آرد در استان داریم که سه برابر ظرفیت کارخانه داریم.

بیرانوند  تصریح کرد: متأسفانه کارخانه‌ها در بحث توزیع جغرافیایی مشکل دارند و نامناسب است عمده کارخانجات در شرق استان هستند به‌طوری‌که در یک شهر ۵ کارخانه آرد وجود دارد.

او گفت: در تنظیم بازار کالاهای اساسی سال گذشته که بحران شکر اتفاق افتاد تا فروردین‌ماه امسال حدود ۲۰ هزار تن شکر با قیمت دولتی تأمین کردیم.

مدیرکل شرکت غله و بازرگانی لرستان   یادآورشد : از ابتدای سال تاکنون ۳ هزار تن برنج، ۱۱۴۹ تن شکر و ۱۱۴۹ تن روغن نباتی در اختیار سیستم تنظیم بازار قرار داده‌ایم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: