به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، خانه اوقات فراغت و نشاط اجتماعی ،مرکز نیکوکاری جوانان ومرکز تخصصی روانشناسی راز آرامش با آغاز فعالیت خود قرار است در حوزه های مختلف به جوانان ارائه خدمات تخصصی داشته باشند.
در آیین افتتاح این مراکز که عصر امروز سه شنبه صورت گرفت مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: جوانان از زمان شیوع کرونا در تهیه و تولید اقلام بهداشتى پیشتاز بوده و اتفاقات ویژه اى را رقم زدند.
اعظم کریمی افزود: سازمانهای مردم نهاد جوانان استان البرز در سطح کشور سرآمد هستند و وزارت ورزش و جوانان توجه ویژه ای به امور فرهنگی و اجتماعی جوانان از جمله مسئله ی اوقات فراغت دارد.
وی تشکل هاى جوانان را محلى براى یادگیرى مهارت ها و کسب تجربه در مسئولیت پذیرى عنوان کرد و گفت: جوانان در مسیرى که قرار گرفته اند نباید دلسرد شوند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز نیز در آئین افتتاح این خانه های تخصصی جوانان گفت: افتتاح خانه جوانان به منظور رسیدگى به مطالبات جوانان جهت استقلال بخشى به مجمع جوانان استان البرز در دستور کار این اداره قرار گرفته بو. 
امیر غفرانی افزود: سازمارهاى مردم نهاد البرز از فعال ترین جوانان کشور تشکیل شده اند و در بحران کرونا با انجام اقدامات متعدد ازجمله راه اندازى کارناوال شادى، توزیع بسته هاى معیشتى و ... پیشتاز بودند
وی ابراز امیدواری کرد: خانه جوان شروعى پرشور در حوزه اقدامات جوانان داشته باشد ودر این راستا تا پایان سال جارى خانه جوان در ومجموعه ورزشی شریعتى به مرحله بهره بردارى خواهد رسید.
مدیرکل کمیته امداد استان البرز نیز در آئین افتتاح دفترخانه جوانان ، کمیسیونهای جوانان و مرکز نیکوکاری جوانان البرز گفت: البرز از مهاجر پذیر ترین استان هاى کشور است.
محمدی فر افزود:اقشار جوان در معرض آسیب هاى اجتماعى متعددى هستند ومرکز نیکوکارى البرز مى تواند نقش موثرى را در کاهش آسیب هاى اجتماعى حوزه جوانان ایفا کند
وی ادامه داد: باید چرخه فقر را با آموزش هاى لازم در توانمندسازى افراد قطع کرد تا با خیرین و افراد قدرتمندى روبه رو شویم.
این مسئول تصریح کرد: توانمندسازى جوانان در حوزه کارآفرینى و اشتغال و آموزش مهارت هاى زندگى از مهم ترین اقداماتى است که مجمع جوانان البرز مى تواند آن را به مرحله عمل برساند.
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: