به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، آیین تجلیل از خیّران سلامت حوزه تولید و عضو اتاق بازرگانی ارومیه با حضور رییس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد.

حسن انتظار رییس اتاق بازرگانی ارومیه با اشاره به اهدای ۲ دستگاه سی‌تی اسکن به ارزش ۳۴ میلیارد ریال و تجهیزات حوزه سلامت از جمله دستکش یکبارمصرف و بهداشتی، لباس محافظتی، شیلد و تب‌سنج گفت: در راستای کمک به کنترل و مدیریت بیماری کرونا و قدردانی از تلاشگران عرصه سلامت ۴۰۰۰۰ جفت دستکش، ۱۵۰۰ عدد لباس محافظتی و ۴۰۰ شیلد و تعدادی تب‌سنج و پالس‌متر توسط خیران حوزه تولید و اعضای اتاق بازرگانی به تلاشگران عرصه سلامت اهدا شد.

وی ادامه داد: با تلاش‌های صورت‌گرفته و چشم‌گیر توسط تلاشگران عرصه سلامت در استان آمار همه‌گیری بیماری کرونا در سطح استان نسبت به بسیاری استان‌ها رقم معقول‌تر و به نسبت کمتری بوده و باید قدردان تلاش‌ها و زحمات این قشر باشیم.

جواد آقازاده رییس دانشگاه علوم پزشکی استان نیز با اشاره به اینکه، بحث سلامت جدای از بحث تولید و اقتصاد نیست خاطرنشان کرد: عملکرد هماهنگ نهادهای مختلف از جمله بخش تولید به مدیریت این بیماری و توزیع اقلام بهداشتی و محافظتی کمک کرد.

وی افزود: با عملکرد موفق تلاشگران عرصه تولید و صنعت استان، علی‌رغم نبود ظرفیت تولید ماسک و محلول ضدعفونی توانستیم در کمترین زمان ۲۰ واحد تولیدی اقدام به شروع محلول‌های ضدعفونی کرده و استان در کشور به نخستین استان خودکفا در این مورد تبدیل شد ضمن اینکه، علی‌رغم غافلگیری کل کشور در موضوع کرونا، با تلاش تمامی نهادها با احتکار اقلام مبارزه و تولید اقلام بهداشتی نیز با قیمت کمتر سربلندشدیم.

شمس مولوی یکی از تولیدکنندگان نمونه استان هم با قدردانی از تلاش تلاشگران عرصه سلامت گفت: بعد از شیوع بیماری و وارد شدن شوک به تمام بخش‌های جامعه و تعطیلی بسیاری مشاغل، کادر درمان تنها کسانی بودند که در مراکز درمانی حضور یافته و با انجام وظایف خود گامی بلند در مبارزه با این بیماری برداشتند و وظیفه ما تشکر و قدردانی از تک‌تک آنهاست.

وی اظهارکرد: ما در توان برای خربد تجهیزات مدرن پزشکی برای رشد توان حوزه سلامت همکاری خواهیم‌کرد.

خبرنگار: علی غیور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: