به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان: هادی حق شناس امروز چهارشنبه 31 اردیبهشت در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: قریب به 3 ماه است بازار های هفتگی در استان تعطیل هستند و قریب به 700 نفر شاغل ثابت این بازارها ضربه اقتصادی خورده اند و در حال حاضر به نظر شرایط بگونه ایست که می توانند با 50 درصد ظرفیت و با رعایت تمام ضوایط بهداشتی فعالیت خود را آغاز کنند.

وی افزود: هتل ها و بوم گردی با 50 درصد ظرفیت و رستوران ها نیز با 30درصد ظرفیت و به شرط جابجایی صندلی های اضافی و رعایت مسائل بهداشتی بازگشایی می شوند.

استاندار گلستان سلامت و معیشت مردم را پراهمیت دانست و افزود: اعلام وضعیت سفید یا قرمز شهرستان ها بر عهده استان نیست بلکه ستاد ملی کرونا بر اساس اعلام آمار استان ها ، وضعیت شهرستان ها را تعیین می کند.

حق شناس گفت : تمامی بازگشایی های اعلام شده منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم تغییر وضعیت شهرستان هاست و اگر چنانچه وضعیت شهرستان ها نسبت به حال حاضر بدتر شود، یقیناً بازگشایی ها قطع خواهد شد.

وی ادامه داد: دانش آموزان پایه 12 در 36 مرکز آموزشی شبانه روزی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی از ابتدا تا پایان امتحانات در خوابگاه ها مستقر خواهند شد و از آنان در هنگام ورود و خروج تست عدم بیماری اخذ می شود.

استاندار گلستان با بیان اینکه ساعت فعالیت بانک ها از ابتدای خرداد به روال عادی بر خواهد گشت، یادآور شد: در خصوص بازگشایی باشگاه های ورزشی و تغییر ساعات کار ادارات هنوز از ستاد ملی ملی دستورالعملی اعلام نشده است.

حق شناس خاطر نشان کرد: بر اساس ستاد ملی کرونا نماز عید سعید فطر در مصلا ها برگزار نخواهد شد و برگزاری آن تنها در مساجد و محلات خواهد بود.

لازم به ذکر است در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا دانشگاه علوم پزشکی گلستان گزارشی از آخرین وضعیت استان ارئه کرد و اعضای حاضر پیرامون مسائل مطرح شده به تبادل نظر پرداختند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: