به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان: حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد در نشست هم اندیشی امامان محله شهری اظهار کرد: مسجد مهمترین پایگاه اجتماعی و زیرساخت فرهنگی جامعه است و همه اقشار، اصناف و قومیت ها با رده سنی مختلف جامعه در آن جای گرفته اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این مطلب که مسجد با همه دستاوردها و اهمیتی که دارد در امامش تبلور پیدا می‌کند افزود: مسجد سرنوشت ساز، تحول ساز و علمداری و تولی گری آن با امامش است.

وی بیان کرد: امام به معنای این نیست که فقط جلو بایستد و بقیه هم پشت سرش نماز بخوانند، بلکه امام پیش رونده، پیشرو و پیشگام بودن است و رهبری می‌کند.

ولی نژاد توضیح داد: ما به دنبال امام محله هستیم نه فقط امام جماعت و اقامه نماز جماعت؛ یکی از وظایف امام محله و در کنار آن انجام فعالیت های مهم اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و... است.

وی ادامه داد: به امام جماعت مسجد محوری، امام محله گفته می‌شود که هیئات مذهبی، بسیج، کانون فرهنگی و... شاخه های این مساجد هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ابراز کرد: سازمان تبلیغات اسلامی به شکل اساسی دنبال این است که امام جماعت مسجد به امام محله ارتقاء و به یک جریان تبدیل شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۲۴ مسجد شهری استان در طرح امام محله شروع به کار شدند که مسجد، محور برنامه ها و امام جماعت هم امام محله بشود.

ولی نژاد در خصوص هویت بخشی امام محله و مساجد محوری گفت: مساجد موفق، شناسایی شوند و مورد الگو قرار بگیرند و با هماهنگی صداوسیما، موفقیت شان برجسته و نشان داده شود.

وی با اشاره به اینکه در ایام کرونا، نماز های جماعت تعطیل شد ولی مساجد تعطیل نشد، اظهار داشت: مساجد به‌عنوان مهمترین پایگاه در رزمایش مواسات و توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان نقش آفرینی کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: حدود ۱۶۰ روحانی مستقر، ۱۰۰ روحانی طرح هجرت و ۵۰ روحانی به صورت خودجوش در استان مشغول فعالیت های دینی و فرهنگی هستند.

در پایان دوره آموزشی تحول اجتماعی، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژاد مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان از صفحات کتاب "مسجد محوری" در ۳ جلد چاپ سازمان تبلیغات اسلامی، برای امامان محله شهری و مدیران ادارات تابعه آموزش داد.

گفتنی است، این برنامه ۱۰ خرداد سالجاری در سالن ولایت این اداره کل برگزار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: