به گزارش خبرگزاری برنا؛ عبدالرضا فاضل، ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار کرد: تعداد شهرهای قرمز استان به هفت شهرستان افزایش یافته که شامل آق قلا، بندرترکمن، کلاله گالیکش، گنبدکاووس، بندرگز و مراوه تپه است.

وی با بیان این که در برهه‌ای از زمان تعداد بیماران بستری استان به ۱۵۰ بیمار رسیده بود، افزود: هم اکنون تعداد بستری ها ۳۸۵ بیمار در سطح استان است.

فاضل با اشاره به این که بیشترین تعداد بستری ها در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) گنبدکاووس است، گفت: با توجه به روند افزایشی کرونا پروتکل ها و محدودیت های اسفندماه در شهرهای قرمز اعمال خواهد شد.

وی با تأکید بر رعایت اصول بهداشتی، اضافه کرد: طبق بازدیدهای ما پایانه‌های مسافری ۴۴ درصد، بانک‌ها ۸۰ درصد، نانوایی‌ها بیش از ۸۰ درصد و دفاترپیشخوان کمتر از ۶۰ درصد  پروتکل ها را رعایت کرده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان این که آمارها شکننده است، تصریح کرد: در صورت عدم رعایت مردم ممکن است کل استان قرمز شود.

وی از مردم شهرهای ترکمن نشین و شرق استان خواست که اصول بهداشتی را رعایت کنند.

فاضل  با اشاره به دو گروه مشاغل کم خطر و پرخطر از نظر کرونا، گفت: پرسنل درمانی، بانک‌ها و غیره در دسته پرخطر بوده و تست سرولوژی ۴۹ درصد آنها در استان مثبت بوده و تست سرولوژی ۳۷ درصد گروه‌های کم خطر استان هم شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: