به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی حق شناس در اولین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان، اظهار کرد: در طرح گردشگری آبی، حدود 90 آب بندان و سد موجود در استان در زمینه گردشگری و ورزش های آبی شناسایی شده است.

وی افزود: گلستان یک استان گردشگری است اما هنوز از این ظرفیت به نسبت سایر استان ها استفاده نشده و امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب ازاین قابلیت سودآور در راستای اشتغال و درآمدزایی مردم استان بهره ببریم.

استاندار گستان با اشاره به تعهد اشتغال استان گفت: در سال گذشته تعهد اشتغال استان 30 هزار شغل بود که در سال گذشته 27 هزار شغل ایجاد شد و تعهد اشتغال برای سال 99 نیز 33 هزار شغل است.

وی گفت: در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان به اجرای طرح های کارورزی، اشتغال روستایی و .. اختصاص داده شد اما منابع سال جدید هنوز ابلاغ نشده است.

استاندار گلستان با اشاره به تدوین سند جهش تولید در استان، افزود: با توجه به نامگذاری سال جدید، دستگاه های اجرایی با محوریت سازمان برنامه و بودجه مکلفند طرح هایی که به توسعه زیرساخت های جهش تولید کمک می کند و تا پایان سال به اتمام می رسند را شناسایی و معرفی کنند تا با استفاده از منابع دولتی و بانک ها آنها را به بهره برداری برسانیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: