به گزارش خبرگزاری برنا؛ فتح الله حقیقی روز دوشنبه به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با صدور پیامی افزود: هر ساله در کشورمان یکم تا هفتم تیرماه تحت عنوان هفته صرفه جویی در مصرف آب نامگذاری شده است و به ما این پیام را می دهد که با مصرف صحیح آب، طبق الگوی صحیح مصرف و جلوگیری از هدر رفت آن می توانیم تا حدی کمبود منابع تامین آب را جبران کنیم.

وی یادآورشد: هفته صرفه‌جویی در مصرف آب به عنوان یک رویداد فرهنگی، در افکار عمومی و رسانه ها جای خود را باز کرده است و سالیانه در این هفته برنامه های فرهنگی و آموزشی متنوعی برای ارتقای آگاهی های عمومی درباره آب به عنوان ارزشمندترین عطیه الهی و مهمترین عامل تداوم حیات موجودات زنده و جلب توجه افکار عمومی به این مایه حیات بخش انجام می‌شود.

حقیقی اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و لزوم توجه بیشتر مردم به بهداشت فردی در این شرایط حساس مصرف آب را به شدت افزایش داده است، بنابراین نیاز به توجه جدی و همگانی به مدیریت مصرف آب احساس می شود.

استاندار زنجان تصریح کرد: اگر تا چند سال پیش از خشکسالی به عنوان پدیده ای به ظاهر هولناک یاد می شد و به رغم تکرار بی‌شمار آن حتی تلنگری بر افکار عمومی نقش نمی بست، امروز با قطعیت می توان گفت، هشدار کم آبی دیگر شعار نیست.

وی تاکید کرد: آنچه تهدید کننده امنیت آبی جامعه ماست، این است که منابع آب های سطحی و زیرزمینی از دسترس مان خارج می شوند و یا بهتر بگوییم بخش اعظم آن از دسترس خارج شده اند.  

حقیقی گفت: بدون شک مدیریت مصرف و مشارکت مردم در مصرف بهینه آب به عنوان راهکاری تاثیرگذار و غیرقابل انکار، ما را بر آن وا  می دارد که همچون سال های گذشته،‌ در حفظ آب این گنجینه و امانت آیندگان، یاری و تعامل بیش از پیش ِشما مردم نجیب و شریف استان زنجان را بطلبیم.

وی با بیان اینکه ما آب را از گذشتگان به ارث نبرده ایم بلکه امانت‌دار آیندگان هستیم، خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است هدف از صرفه جویی و مصرف بهینه، کم مصرف کردن نیست هدف درست و بجا مصرف کردن و به اندازه نیاز استفاده کردن است تا با جلوگیری از اسراف آب و رعایت الگوی مصرف، امکان استفاده مناسب برای تمامی هم استانی های عزیز از این مایه حیاتی میسر شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: