به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، بهروز حصاری اظهار کرد: در حال حاضر بازار توزیعی وضعیت خوبی را سپری نمی کند چراکه این بازار تحت تأثیر نوسانات ارزی، رکود و عدم مراجعه مردم به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برخی مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند افزود: متأسفانه باتوجه به چالش های اقتصادی کنونی عده زیادی از مردم توان خرید خود را از دست داده اند که همین موضوع بر رکود بازارهای توزیعی تأثیر محسوسی داشته است.

رئیس اتاق اصناف کرج ضمن خوشبینی از بازار تولید خاطرنشان کرد: بدون شک تحریم های ظالمانه دشمن علاوه بر چالش هایی که بر بازار تحمیل کرده دارای نکات مثبت و برکاتی هم بوده که آن رونق نسبی بازار تولید بوده است.

حصاری با پیش بینی در خصوص وضعیت آینده بازار عنوان کرد: بدون شک این رکود دائمی نبوده و در بازه زمانی 3 ماهه از این پیچ دشوار عبور می کنیم و بازاری متعادل را شاهد خواهیم بود این در حالی است که قیمت ارز و نوسانات آن نیز تأثیر زیادی بر بازار دارد.

وی ضمن تحلیل بازار مسکن در هفته های اخیر گفت: مسکن تحت تأثیر نوسانات ارز و افزایش قیمت مصالح قرار گرفته که متعاقب آن دستمزدهای ساخت و ساز نیز افزایش یافته است اما امیدواریم این بازار نیز با همدلی و تعامل میان مردم و صاحبخانه ها متعادل تر شود و در آینده شاهد وضعیت خوبی در مسکن باشیم.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز با بیان اینکه هنوز خسارات واحدهای صنفی آسیب دیده در بحران کرونا جبران نشده است اظهار کرد: بدون شک واحدهای صنفی بعد از کادر درمانی و مدافعین سلامت با تعطیل کردن کسب و کار خود بیشترین فداکاری را در بحث مقابله با کرونا داشته است.

حصاری ادامه داد: عده زیادی از واحدهای صنفی در روزهای پایانی سال 98 و دو ماه ابتدایی سال جاری خسارات هنگفتی را متحمل شدند که هنوز حتی بخشی از آن هم جبران نشده است.

وی با بیان اینکه تمهیدات اندیشیده شده از سوی دولت آنطور که باید برای صنوف خسارت دیده کارساز نبوده است تأکید کرد: وام 12 و 16 میلیون تومانی مخصوص واحدهای دارای لیست بیمه بود درحالی که اغلب واحد های صنفی کارگر بیمه شده ندارند و عده زیادی هم به صورت فردی یا خانوادگی اداره می شود.

رئیس اتاق اصناف کرج با بیان اینکه به صورت شبانه روزی به دنبال احقاق حقوق واحدهای صنفی هستیم خاطرنشان کرد: منتظر اقدام دولت برای اصناف آسیب دیده هستیم و از هیچ تلاشی در این خصوص دریغ نخواهیم کرد.

حصاری گفت: دولت می تواند با بخشودگی قسمتی از مطالبات خود باری را از دوش واحدهای صنفی آسیب دیده بردارد و به سهم خود در احیای مجدد این واحدها نقش پررنگی داشته باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: