حشمت اله صیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری برنا، در تشریح جزئیات عملیات نصب 2500 تابلو نامگذاری معابر و محلات سنندج، گفت:در راستای یکسان سازی و سهولت در دسترسی به آدرس و محلات تعداد 2500 تابلو نامگذاری آماده نصب در معابر و محلات سطح شهر و همچنین نواحی منفصل شهری نایسر، ننله و حسن آباد است.

شهردار سنندج اظهار داشت: فرسوده بودن تابلو مشخصات محلات، عدم تابلو در برخی معابر و  همچنین عدم نامگذاری برخی از محلات یکی از مشکلات سطح شهر بود.

مهندس حشمت اله صیدی بیان کرد: یکی از مطالبات شهروندان از این شهرداری، درخواست نصب تابلو جدید بود که تهیه و همچنین نامگذاری برخی محلات در دستور کار این شهرداری و شورای شهر در این دوره قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه تابلوهای شناسایی معابر و محلات یکی از مهم‌ترین ابزار برای دستیابی به نشانی‌ها و آدرس محلات است؛ گفت : در راستای یکسان‌سازی و سهولت در دسترسی به آدرس محلات و معابر تعداد 2500 تابلو محلات طراحی، تهیه و آماده نصب در محلات و معابر سطح شهر است.

مهندس صیدی عنوان کرد: تابلو های تهیه شده دارای مشخصات محدوده خدماتی شهرداری و نام کوچه و معابر به دو زبان فارسی و لاتین است.

وی افزود: این تابلو ها بر روی  پایه فلزی با دو رنگ قرمز و طوسی طراحی، ساخته و آماده نصب شده است.

شهردار سنندج افزود: نامگذاری معابر سطح شهر با هدف ایجاد نظم و افزایش خوانایی توسط این سازمان سیما و منظر و کمیسیون فرهنگی شورا انجام شده و آرشیو کامل نام محلات بر روی نقشه GIS  بارگذاری شده و تابلو هم بر همین اساس طراحی و ساخته شد.

وی هزینه طراحی، ساخت و نصب تابلو نامگذاری محلات را 10 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: امیدواریم با نصب کلیه این تابلو ها در محلات و معابر سطح شهر و نواحی منفصل شهری گام مهمی در جهت پاسخ به یکی از مطالبات بحق شهروندان و همچنین تسهیل در سهولت در انجام برخی از فعالیت های شهروندان در سطح شهر برداشته باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: