به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ قاسمی  با حضور در خانه مطبوعات ضمن بیان اینکه برای بالا بردن ضریب نفوذ اینترنت همراه بایستی 750 دکل BTS در استان وجود داشته باشد، اظهار کرد: در حال حاضر 200 دکل BTS کم‎تر از ظرفیت مورد نیاز داریم طبق برنامه تعداد 60 دکل BTS تا پایان سال 99 به ظرفیت دکل‌‌های موجود استان اضافه می‎شود که تاکنون 35 مورد آن مصوب شده و تجهیزات آن به زودی وارد استان خواهد شد.

اوافزود: 40 مورد از دکل‌های BTS در مناطق بیرون از شهرها برای ارائه خدمات به روستاییان، پوشش نقاط کور راه‌های مواصلاتی و هم‎چنین در مناطق گردشگری استان نصب خواهد شد.

مدیر مخابرات منطقه لرستان هم‎چنین به مشکلات تلفن ثابت و اینترنت خانگی در برخی روستاهای استان اشاره کرد و گفت: روستاهای فاقد ارتباط در قالب پروژه USO توسط وزارت ارتباطات به خدمات مخابراتی، پستی و فن‌آوری اطلاعات متصل خواهند شد.

قاسمی با اشاره به این‎که در بحث تامین کابل‌های مخابراتی مشکلاتی وجود دارد،تصریح کرد: متاسفانه با توجه به این‎که طی 10 سال گذشته بالای 60 درصد کابل‎های روستایی سرقت شده است در حال حاضر با یک شبکه فرسوده و نابود روبرو هستیم.

مدیرمخابرات منطقه لرستان به افزایش ضریب نفوذ شبکه فیبر نوری در استان نیز اشاره کرد و توضیح داد: در حال حاضر پروژه فیبر نوری در مسیر خرم‎آباد به پلدختر در دست اجراست اما با تداخلی که در منطقه دلیج با شرکت لوله و مخابرات داشته‎ایم مشکلاتی در روند اجرایی این پروژه ایجاد شده است، در صورت همکاری شرکت مذکور می‌توانیم ظرفد کم‌‎تر از دو ماه آن را به اتمام برسانیم.

او خاطر نشان کرد: از آنجا که مخابرات یک شرکت خصوصی است و بایستی به دنبال درآمد و سودآوری باشد، تنها استانی هستیم که میزان زیان دهی‌‌ها بیش‌تر از سودآوری‌هاست اما با برنامه‎هایی که داریم به سمت کاهش زیان دهی پیش خواهیم رفت.

در این دیدار سید احمد موسوی مدیرعامل، حسن ایزدی رئیس هیئت مدیره ، اکبر بابایی ، سرکارخانم محدثه مقدم و صغری سپهوند عضو هیئت مدیره و هادی کردعلیوند روابط عمومی خانه مطبوعات لرستان حضور داشتند.

همچنین در این جلسه  اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات هر کدام به صورت جداگانه مسائل و مشکلات مربوط به حوزه مخابرات استان از جمله، (مشکلات سامانه ۲۰۲۰، حجم و پهنای باند اینترنت استان، مشکل سرقت کابل ها، مشکل آنتن دهی نقاط کور وسط شهر، اینترنت راه های مواصلاتی و روستاهای استان) و در حوزه رسانه، (مشکلات اینترنت دفاتر رسانه های  وبحث مطالبات رسانه‌های استان) را مطرح کردند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: