به گزارش برنا،فرماندار با اشاره به یکی از دغدغه های چندین ساله دانش آموزان گفت: هیچ اجباری برای تهیه لباس فرم جدید برای دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و تهیه لباس فرم کاملا اختیاری بوده و بستگی به تقاضای اولیا و دانش آموزان مدارس دارد.

فرماندار شهرستان پارس آباد در این جلسه به انسداد مبانی بیسوادی در شهرستان اشاره کرد و گفت: استخراج متولدین سال تحصیلی جدید و ممیزی و استخراج دقیق آمار ثبت نام کنندگان از دستگاههای متولی در تشخیص آمار بیسوادی بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال گذشته به دلیل عدم استخراج دقیق و بی دقتی درسرشماری،آمار بیسوادی در این شهرستان بسیار بیشتر از آمار واقعی بود.

حاجی پور به اهمیت ،تعیین بعد مسافت در مدارس هر منطقه اشاره کرد و گفت: تشخیص و تعیین دقیق بعد مسافت در مدارس از سوی آموزش و پرورش برای دانش آموزان در ادامه یا ترک تحصیل بسیار موثر است.

فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از معضلات چندین ساله آموزش و پرورش و دستگاههای متولی در تهیه لباس فرم دانش آموزان اشاره کرد و گفت: هیچ اجباری برای تهیه لباس فرم دانش آموزان در مدارس وجود ندارد و تهیه لباس فرم در مدارس اختیاری بوده و بستگی به تقاضای اولیا و دانش آموزان مدارس دارد.

وی افزود: اولویت در تولید لباس فرم دانش آموزان در صورت وجود متقاضی، با تولیدکنندگانی است، که نسبت به پرداخت بیمه کارگران تحت تکفل و ایجاد اشتغال پایبند بوده و بر اساس پروتکل های قانونی اقدام کرده باشند.

حاجی پور به نقش اصناف و بازاریان در زمینه بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: حضور داوطلبانه و متعهدانه اصناف و بازاریان در کمک مومنانه قابل تقدیر و ستایش است. ‌

در پایان این مراسم از سید وکیل طهماسبی مشاور ایثارگران فرمانداری به دلیل همکاری تنگاتنگ با شورای آموزش و پرورش در همایش عفاف و حجاب ،راهیان نور و برگزاری اقامه نماز تجلیل و با اهدای لوح تقدیر از زحمات وی قدردانی شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: