به گزارش برنا،دکتر شهرام حبیب‌زاده روز یکشنبه در مصاحبه با ایرنا و تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان با تاکید بر ضرورت رعایت موازین بهداشتی از طریق استفاده از ماسک، مواد ضدعفونی کننده و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: در چند روز اخیر به علت بی‌توجهی مردم به توصیه‌های بهداشتی، مراجعه به مراکز اورژانس بیمارستان‌ها با علایم کرونا افزایش یافته است.

وی اضافه‌کرد: موارد ابتلا و بستری بیماران کرونا در استان روز به روز بیشتر می‌شود به طوری که بخش سه بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل که در اوایل امسال برای پذیرش بیماران فعال بود، دوباره در حال پذیرش بیماران کرونا است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با هشدار نسبت به ورود استان به وضعیت قرمز در ابتلای به کرونا در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی افزود: با ورود استان به مرحله قرمز کرونا، شرایط بحرانی اردیبهشت ماه دوباره تکرار خواهد شد و در پی آن، با استفاده از اختیارات قانونی، محدودیت‌های قبل دوباره به اجرا در خواهد آمد.

وی تصزیح کرد: اگر آمار بستری و موارد شناسایی مبتلایان افزایش یابد، برای ایمن‌سازی افراد دیگر، فعالیت بسیاری از اصناف و کسبه به حالت تعلیق درخواهد آمد و از ظرفیت سایر مراکز بیمارستانی خصوصی و دولتی استان در بستری و مدیریت درمان مبتلایان به کرونا استفاده خواهد شد.

حبیب‌زاده همچنین گفت: بیماری کرونا در ایران نیز مانند سایر نقاط جهان بحران جدی ایجاد کرده و خسارت بی‌شمار جانی و مالی وارد کرده و معیشت و مناسبات اجتماعی مردم را تحت‌ شعاع خود قرار داده است.

او افزود: شواهد نشان می‌دهد که بیماری کرونا تا ۲ سال آینده ادامه خواهد یافت و در چنین وضعیتی، رعایت موازین بهداشتی، مردم باید به شرایط زندگی در شرایط کرونایی عادت کرده و الگوهای جدید زندگی در شرایط شیوع این بیماری را بپذیرند و به الزامات بهداشتی آن تن دهند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: