بهگزارشبرنا،دکتر میرمحمد سیدهاشمی تاکید کرد: هدف از اجرای طرح نظام اولویت بندی ارجاع کار حمایت از حقوق اعضای سازمان و کارفرمایان است و همچنین این اتفاق کیفیت ساخت و سازها را ارتقا می‌بخشد. 

وی اضافه کرد: بعد از فراهم کردن زیر ساخت‌ها و عقد تفاهمنامه‌ با ارگان‌های مختلف بخصوص بانک رفاه کارگران، از ابتدای خرداد ماه امسال نظام اولویت بندی ارجاع کار در سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل اجرایی شده است.

سیدهاشمی خاطرنشان کرد: در این مدت یک نفر به مرحله نهایی نظام اولویت بندی و ارجاع کار رسیده و چهارده پروژه دیگر در انتظار انتخاب از مهندسین سازمان نظام مهندسی ساختمان است. 

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اردبیل همچنین تصریح کرد: طرح نظام اولویت بندی ارجاع کار فعلن به صورت آزمایشی برای پروژه‌هایی با متراژ ۶۰۰ تا دو هزار مترمربع در حال انجام است و با عبور از مرحله آزمایشی این طرح برای متراژهای بالاتر و پایین‌تر نیز اجرا خواهد شد. 

وی افزود: انتخاب مهندسین ناظر برای نظارت در چهار رشته اصلی عمران، مکانیک، برق و معماری براساس امتیاز مهندسینی که کاندید شده‌اند انجام و به کارفرمایان معرفی می‌شود. براساس آمار تا به امروز در رشته عمران ۱۰۶۳، مکانیک ۱۶۵، برق ۳۵۲ و معماری ۳۰۳ نفر برای نظام اولویت بندی و نظارت پروژه‌‌ها کاندید شده‌اند. 

سیدهاشمی در تشریح شرایط اجرای نظام اولویت بندی ارجاع کار گفت: طبق تفاهمنامه ما با بانک رفاه، برای همه‌ی اعضای دارای پروانه سازمان نظام مهندسی اردبیل دو حساب بانکی افتتاح شده است که یکی از آن‌ها حساب راکد است که حق‌الزحمه مهندسان ابتدا به آن حساب واریز شده و با طی مراحل مربوط به نظارت، وجوه به صورت مرحله‌ای به حساب جاری مهندسان واریز می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تاکید کرد: امتیازات مهندسان همکار در نظام اولویت بندی ارجاع کار براساس شیوه نامه نظام اولویت بندی که توسط شورای مرکزی تدوین شده است لحاظ خواهد شد.

وی همچمنین گفت: پیگیر چند تفاهمنامه با ارگان‌های مختلف از جمله شرکت شهرک‌های صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی و استانداری در راستای اشتغال مهندسان عضو سازمان هستیم.

سیدهاشمی افزود: ما در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر خودمان ملزم می‌دانیم که گزارش عملکرد خود را به صورت منظم و دوره‌ای به اعضای محترم و کارفرمایان عزیز ارائه کنیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: