احسان سیاح زاده اظهار کرد: میزان فروش انشعاب انجام شده در سال گذشته تا کنون حدود ۲۰ میلیارد ریال بوده و مبنایی جهت امکان هزینه و تخصیص اعتبارات برای پروژه‌ها به شمار می‌رود؛ همچنین در همین مدت بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در بخش‌های مختلف اعتبارات ابلاغی سرمایه‌ای ( اعم از توسعه و نوسازی، اصلاح وترمیم شبکه، روشنایی معابر، کاهش تلفات و...) پروژه تهیه و تامین اعتبار شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۷۴ درصد برق مصرفی تایباد مربوط به چاه‌های کشاورزی منطقه است و این شرکت با همکاری سایر نهادهای اجرایی در شهرستان با اجرای برنامه‌های مناسب مانند اطلاع رسانی‌ها در فضای شهری و کانال‌های ارتباطی، برگزاری جلسات آموزشی، توزیع بروشور و  اقدامات فرهنگی و فنی مرتبط توانسته‌اند در کاهش بار مصرفی در ساعات پیک نقش موثری داشته باشند.

وی با تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف برق به مشترکان تصریح کرد: انجام اصول اولیه مدیریت مصرف،  شامل خاموش کردن لامپ‌های اضافه، استفاده از وسایل سرمایشی با درجه تنظیمی مناسب و دور کند و تعبیه سایبان برای کولرها و نیز استفاده نکردن از لوازم پر مصرف برقی در ساعات اوج مصرف تابستان ( ۱۶-۱۲ و ۲۳-۱۹) می‌تواند از هدر رفت انرژی برق جلوگیری کند.

مدیریت برق شهرستان تایباد اظهار کرد: از مشترکان با قدرت قراردادی ۵ آمپر که در گذشته واگذار شده و اکنون با توجه به مصارف فعلی جوابگو نیست، تقاضا می‌شود از دستکاری غیر قانونی کلید قطع منصوبه که تبعات جانی و مالی خواهد داشت و حقوق سایر مشترکان را نیز ضایع می‌کند، خودداری و در اسرع وقت برای افزایش قانونی آمپراژ به این مدیریت مراجعه نمایند تا از تسهیلات تقسیط هزینه‌های آن در این ماه استفاده کنند.

 وی مطرح کرد: ۴۰ هزار مشترک برق در تایباد و روستاهای این شهرستان وجود دارند که ۷۰ درصد مشترکان برق این منطقه در بخش شهری و بقیه در روستاها هستند. ۱۰۰ درصد روستاهای تایباد از نعمت شبکه برق برخوردارند، شبکه توزیع این شهرستان ۱۴۰۰ کیلومتر طول دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: