به گزارش خبرگزاری برنا از محمودآباد؛ علیرضا شریعت، فرماندار محمودآباد، صبح امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا این شهرستان گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا از موج اول این ویروس منحوس بیشتر شده و نیازمند تشدید محدودیت‌های جدید و جدی می‌باشیم.

او با اشاره به موقعیت جغرافیایی شهرستان محمودآباد، هجوم و حضور انبوه گردشگران در محمودآباد را از دلایل تشدید کرونا در این شهرستان دانست و افزود: متاسفانه به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم و مسافران، وضعیت این شهرستان طی دو هفته اخیر قرمز شده و تنها بیمارستان شهرستان هم به پذیرش بیماران کرونایی اختصاص یافت.

شریعت ضمن تاکید بر تشدید محدودیت‌های مقابله با کرونا در محمودآباد از تعطیلی پارک‌ها، سواحل، تفرجگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و همچنین طرح‌های دریا تا زمان پایان کرونا و عبور از وضعیت قرمز و همچنین برخورد با متخلفان خبر داد و گفت: محیط ساحل و دریا برای حضور مسافران و مردم مناسب نیست و مردم باید از شنا در دریا به طور جدی خودداری کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد از تمامی مردم اعم از شهروندان و مسافران خواست تا با زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از شیوع بیش از پیش این ویروس در شهرستان پیشگیری نمایند.

فرماندار محمودآباد تصریح کرد: تعداد افراد مبتلا به کرونا و بستری شده در بیمارستان‌های آمل و محمودآباد نگران کننده است و در حال حاضر در هیچ کدام از بیمارستان‌های آمل و محمودآباد ظرفیت پذیرش وجود ندارد.

او تاکید کرد: ادارات پر ازدحام و خدماتی که با حجم گسترده شهروندان و مراجعه کنندگان روبرو هستند اقدام به دور کاری نمایند.

علیرضا شریعت همچنین در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان مازندران بیان داشت: 85 درصد عامل اصلی شیوع کرونا حضور و اجتماع در مراسمات عروسی و عزا در تالارها و اماکن عمومی می‌باشد.

فرماندار محمودآباد در این جلسه از آمادگی قرارگاه های مردمی به مانند موج اول شیوع این بیماری به منظور تولید 4 هزار ماسک خبر داد و گفت: در صدد هستیم با بهره مندی از ظرفیت‌های جوانان نسبت به تولید و تامین ماسک اقدام نمائیم.

خبرنگار: امیرعباس رضاپور

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: