به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ ابراهیم حاجیلری در خصوص اجرای طرح کنکور در شبکه شاد اظهار داشت: آموزش و پرورش گلستان برای اولین بار در کشور اقدام خلاقانه ای را در راستای عدالت آموزشی و کاهش هزینه ها در شرایط کرونا و پساکرونا انجام می دهد.

وی با بیان اینکه طرح کنکور در شبکه شاد را در استان شروع کردیم، افزود: ۱۶ هزار دانش آموز پایه یازدهم و دوازدهم از خدمات ما استفاده کرده و ما با برنامه های آموزشی در کنار دانش آموزان بوده و تلاش می‌کنیم برنامه هایی با جذابیت بالا و با تیم علمی قوی ایجاد کنیم.

حاجیلری با اشاره به اینکه آموزش مجازی باید به عنوان یک آموزش جدی پایدار ایجاد شود، گفت: حتی اگر شرایط عادی هم شود آموزش مجازی باید به یک رکن اصلی آموزش تبدیل شود.

وی توضیح داد که تولید بسته های الکترونیکی با محوریت مدرسان برجسته استانی شکل گرفته که تجربه بالا، جذابیت تدریس، تکنیک خاص و نگاه بلند علمی دارند.

حاجیلری اضافه کرد: در راستای عدالت آموزشی مدارس حاشیه شهر و دانش آموزانی که وضعیت مالی خوبی ندارند و شهرستان هایی با امکانات اندک نیروی انسانی هم در این طرح مورد توجه قرار گرفته تا از آموزش سطح بالایی بهره مند شوند.

وی تصریح کرد: در این طرح بالغ بر ۵۰۰ بسته آموزش الکترونیکی توسط مدرسان برجسته تولید می‌شود که اینکه پشتوانه و گنجینه آموزشی هستند.

حاجیلری این طرح را تجربه ای ذی قیمتی برای تولید محتوای الکترونیکی برشمرد و گفت: در کنار این اقدامات آموزش محتوایی شامل بسته های مشاوره ای و انگیزشی هم برای دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه در شرایط کرونا، برگزاری کارگاه و نشست‌های حضوری ممکن نبود، تلاش کردیم در بستر آموزش شاد برنامه‌هایی را برای اولیا در نظر بگیریم زیرا آنها پشتوانه اصلی تعلیم و تربیت مخصوصاً در فضای مجازی هستند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: