به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛  فتحی بیرانوند امروز  در گفت وگو با رسانه ها با اشاره به ویزیت گروهی بیماران که خلاف اصل محرمانگی اطلاعات بیمار بوده و به لحاظ اخلاق حرفه ای پزشکی  و منشور حقوق بیماران تخلف محسوب می شود، اظهار کرد: ویزیت گروهی سبب می شود که بیمار نتواند علائم اصلی  خود را به پزشک اطلاع دهد و در نتیجه شخص بیمار با مشکل مواجه خواهد شد.

اوافزود: با توجه به رفع مشکلات مردم و کارکنان در این راستا کمیته سلامت اداری  با دو موضوع شاخص های عملکردی کارکنان و دیگری صیانت از حقوق مردم، در اداره کل بیمه سلامت استان تشکیل شده است.

مدیر کل بیمه سلامت  لرستان بیان کرد: هدف از تشکیل کمیته سلامت اداری ،از یک طرف  جلوگیری از تخلفات پرسنل وآشنایی آنان با قوانین و بخشنامه های اداری و از طرف دیگر پیشگیری و رسیدگی به مشکلات شرکای کاری و مردم می باشد.

فتحی بیرانوند گفت : برگزاری دوره های آموزشی و دعوت از اساتید حوزه و دانشگاه با محوریت شناساندن عوامل موثر بر سلامت اداری از نظر اسلام و دولت با هدف تقویت نگرش و باورهای مدیران و کارکنان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

او  با اشاره به صیانت از حقوق مردم، خاطر نشان  کرد: در این زمینه سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۶۶۴ آماده پاسخگویی شکایات، انتقادات و پیشنهادات مردم می باشد که  سال گذشته در بحث شکایات، اطلاع رسانی و ارسال پیامک حدود ۹۰۰ درصد نسبت به سال ۹۷ افزایش داشته ایم و موضوعات مطرح شده مردم در سه حوزه نظارت، پیشخوان و اداری توسط کارشناسان هر حوزه سریعا پاسخ داده خواهد شد.

فتحی بیرانوند  با اشاره به مراجعات مردم به مراکز طرف قرارداد،  عنوان  کرد: در سه ماهه اول سال ۹۸ حدود ۸۸۰ هزار مراجعه کننده  که نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد کاهش داشته ایم و با توجه به میزان کم مراجعات به طبع گزارشات ارسالی و مشکلات  کمتر خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: