به گزارش خبرگزاری برنا در کردستان؛ محمدحسین محمدی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: برای اجرای فاز ۲ تصفیه‌خانه فاضلاب سنندج براساس قرارداد منعقد شده و برآورد سال ۹۷ پیمانکار، ۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

او با بیان اینکه این اعتبار در سال ۹۷ قبل از نوسانات بازار برآورد شده است افزود: طرح ارتقا تصفیه‌خانه فاضلاب سنندج ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات این طرح خریداری و مقداری از سازه‌ها هم اجرا شده است که در صورت تخصیص اعتبار مورد نیاز و اجرای فاز ۲، تصفیه فاضلاب شهر سنندج به طور کامل انجام می‌شود.

محمدی  یادآور شد: این تصفیه‌خانه در حال حاضر ظرفیت تصفیه ۱۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب را در شبانه‌روز دارد که برای جمعیت ۴۶۵ هزار نفری احداث شده است.

 مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان  به گلایه کشاورزان پایین دست تصفیه‌خانه مبنی بر عدم تصفیه کامل فاضلاب ورودی به رودخانه قشلاق اشاره کرد و افزود: اضافه شدن فاضلاب نواحی منفصل شهری، آب‌های سطحی، چشمه‌ها و آب ناشی از بارندگی به شبکه فاضلاب، مازاد بر ظرفیت تصفیه‌خانه بوده و ارتقا آن ضروری است.

او با بیان اینکه شهرداری مسوول ساماندهی و هدایت آب‌های سطحی و آب ناشی از بارندگی است، اظهار داشت: با توجه به بحث آبگیری سد ژاوه و تولید آب باکیفیت برای مردم، ارتقا تصفیه‌خانه سنندج به طور قطع انجام می‌شود، ضمن اینکه فاز ۲ این طرح برای جمعیت ۷۰۰ هزار نفری این شهر در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر ۳۸۳ هزار و ۱۳۷ مشترک در کردستان از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند که ۱۷۰ هزار مشترک آن مربوط به سنندج است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: