به گزارش خبرگزاری برنا از دانشگاه علوم پزشکی کردستان، فرزین رضاعی اظهار کرد: اکنون ۱۹۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با توحه به آمار بستری‌شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در توحید سنندج ۸۷نفر، بعثت سنندج یک نفر، کوثر سنندج ۱۷ نفر، امام‌خمینی(ره) سقز ۲۷ نفر، فجر مریوان ۱۶ نفر، شهید بهشتی قروه ۱۸ نفر، امام حسین(ع)بیجار ۱۲ نفر، بیمارستان سینایکامیاران ۸ نفر، رازی‌بانه ۸ نفر، شهدای دهگلان ۳ نفر بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۶۰ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری شده و تحت مداوا قرار دارند.

رضاعی از مرگ سه بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تاکنون را ۳۹۳ نفر عنوان کرد.

وی گفت: از این تعداد ۷۶ نفر در سقز، ۱۳۱ نفر در سنندج، ۳۲ نفر در قروه، ۳۰ نفر در بانه، ۲۲ نفر در مریوان، ۲۵ نفر در بیجار، ۳۸نفر در کامیاران، ۲۹ نفر در دیواندره، ۱۰ نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به‌صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینه را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: