به گزارش خبرگزاری برنا، محمد رسول شیخی زاده  در جلسه آموزشی مددکاران اداره زندان‌ها که با حضور مدیرکل اداره زندان‌های استان کردستان در سالن جلسات این نهاد برگزار شد عنوان کرد: این دوره آموزشی در زمینه آموزش سیستم جامع و در جهت برون‌سپاری و واگذاری پرونده مددجویان خانواده زندانی تحت حمایت کمیته امداد به مددکاران اداره زندان‌ها اجراشده است.

وی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه این نهاد و سازمان زندان‌ها، پرونده‌های خانواده زندانی تحت حمایت کمیته امداد این استان به تعداد ۶۰۰ خانواده به مددکاران اداره زندان‌ها تحویل داده می‌شود.

شیخی زاده تصریح کرد: منبعد تمامی امورات این خانواده‌ها مانند نیازسنجی، بررسی مشکلات و وضعیت خانواده‌ها از طریق مددکاران اداره زندان‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این خانواده‌ها همچنان خدمات را از طریق این نهاد دریافت می‌کنند.

در ادامه جلسه، مراد فتحی، مدیرکل اداره زندان‌های استان کردستان گفت: خانواده‌های زندانیان در کنار اینکه دچار مشکلات مالی هستند بار روانی و مشکلات آن را نیز تحمل می‌کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه کمک به توانمندسازی این خانواده‌ها می‌تواند در کاهش مشکلات آن‌ها مؤثر باشد، عنوان کرد: این کار باید با استفاده از ظرفیت‌های مختلف و در جهت ایجاد اشتغال برای این خانواده‌ها باشد تا این کار منجر به ایجاد درآمد و عدم وابستگی به مستمری‌های نهادهای حمایتی شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: