به گزارش خبرگزاری برنا از محمودآباد؛ علیرضا شریعت در سی و چهارمین جلسه شهرستانی مقابله با کرونا که با حضور اعضای  این ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، گفت: انتظار داریم با تغییر در سبک زندگی و نهادینه کردن فرهنگ بهداشت فردی  در راستای توسعه سلامت اجتماعی و ایجاد تعادل بین شرایط کرونایی و اقتصاد و معیشت مردم در کنار اعمال برخی محدودیت‌ها و تشدید نظارت‌ها و رعایت سفت و سخت پروتکل‌های بهداشتی به سمت ایمن سازی جمعی حرکت نمائیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان ضمن قدردانی از کمک‌های خیرخواهانه مردم در موج اول شیوع بیماری تاکید کرد: انتظار ما در گام دوم این است که در پویش‌های جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی بطور مجزا و موازی عمل نکنند تا این کمک‌ها به صورت هدفمند و متمرکز ساماندهی شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد افزود: شهروندان می‌توانند کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را جهت تهیه اقلام و تجهیزات بهداشت فردی و مصارف بهداشتی مورد نیاز بیمارستان و مراکز درمانی اعم از گان ، ماسک و مواد ضدعفونی و... و همینطور تامین کمک های معیشتی به افراد نیازمند و زیان دیده مالی از کرونا را صرفاً به شماره حساب های اعلامی شبکه بهداشت و درمان و سپاه شهرستان واریز و تحویل نمایند.  

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ردیابی بیماران مبتلا به کرونا (تریسینگ بیماران) تاکید کرد: مبتلایان با علایم خفیف که نیاز به بستری در بیمارستان ندارند بایستی توجیه شوند که قرنطینه در منزل را تا بهبودی کامل طی نمایند و صرفاً برابر تایید وگواهی سلامت از شبکه بهداشت مجاز به خروج از منزل هستند و حق ورود خودسرانه به جامعه را ندارند.

شریعت در ادامه یادآور شد: با توجه به گرم شدن هوا و افزایش شدید مصرف برق و احتمال خاموشی های دوره ای جهت مدیریت و صرفه جویی در مصرف برق، بایستی تدابیری اتخاذ شود تا ان‌شاءالله شاهد هیچ گونه اخلالی در روند فعالیت کادر درمانی و تجهیزات حیاتی فعال بیمارستان بدلیل قطعی و خاموشی نباشیم.

در پایان جلسه عباس توان، رئیس شبکه بهداشت و درمان، به تشریح اقدامات انجام گرفته مجموعه تحت مدیریت خود پرداخت و گفت: از مجموع 124 فقره بازرسی انجام شده از طرف اکیپ بازرسی شبکه بهداشت و درمان در شبانه‌روز گذشته 22 مورد تخلف منجر به تذکر، 3 مورد معرفی به دادگاه و 13 مورد اخطاریه صورت گرفته است.

او همچنین از کمک‌های موثر و مستمر مردم و خیرین قدردانی و تاکید کرد: مردم شریف شهرستان محمودآباد کمک های نقدی خودشان را به منظور تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز مراکز درمانی و بیمارستانی صرفاً به شماره حساب اعلامی ذیل نزد بانک ملی مرکزی واریز نمایند.

شماره حساب: 0112907195001

شماره شبای: IR920170000000112907195001

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: