به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اعلام این مطلب اظهار کرد: پیام با توجه به داشتن زیرساخت های مناسب فرودگاهی ، مناسب ترین ظرفیت برای ارایه خدمات تخصصی در بخش کارگو( باری) را دارد که  فعالان بخش اقتصادی و تولیدی می توانند از این پتانسیل بالقوه  برای افزایش صادرات و تامین مواد اولیه مورد نیاز خود در کوتاه ترین زمان ممکن استفاده نمایند.

وی اضافه کرد: هم اکنون حدود 30 منطقه ویژه اقتصادی در سطح کشور فعال هستند،  که پیام  با داشتن قابلیت هایی از جمله نزدیکی به پایتخت و برخورداری از فرودگاه بین المللی باری و مسافری مجموعه ای منحصر به فرد نسبت به سایر مناطق  محسوب می شود که در بخش هایی از جمله صادرات و واردات با هدف توسعه تولید و اشتغال توانسته نقش خود را به خوبی ایفا کند.

ثناگو مطلق با اشاره به پروازهای کارگو صورت گرفته از فرودگاه بین المللی پیام گفت:  سال گذشته با وجود تحریم های ظالمانه و شرایط اقتصادی کشور ،حدود 18 پرواز کارگو(باری) شامل لوازم الکترونیکی و مایحتاج اساسی مردم  در این فرودگاه به زمین نشست .

وی اظهار داشت: این کالاها از  کشورهای قرقیزستان ، قزاقستان و امارات متحده عربی از طریق فرودگاه پیام وارد کشور شده اند.

ثناگو مطلق گفت: همچنین سال گذشته 2 پرواز کمک های مردمی با هدف امداد رسانی به سیل زدگان از مبدا این فرودگاه به مقصد استان های خوزستان و لرستان اعزام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت های بالای منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ، این فرودگاه آمادگی افزایش صادرات به تمام نقاط جهان را دارد، همچنین بنا به درخواست پرواز از سوی شرکت های بخش خصوصی، پیش بینی می شود که روند واردات و صادرات از فرودگاه بین المللی پیام امسال گسترش یابد.

ثناگو مطلق با اشاره به آغاز دوباره پروازهای خارجی(کارگو) از روز دوشنبه بیست و نهم تیرماه  99 از فرودگاه بین المللی پیام گفت: این پروازها که از اسفند سال گذشته با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به صورت موقت به حالت تعلیق درآمده بودند، از روز دوشنبه بیست و نهم تیرماه از سرگرفته شد.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در بخش دیگری از سخنان خود به صادرات و واردات از بخش گمرک مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام در چهار ماه نخست امسال اشاره کرد و گفت: بیش از 211 میلیون دلار کالا در چهار ماهه نخست امسال از گمرک استان البرز مستقر در پیام صادر شده است.

ثناگو مطلق افزود: این کالاها به وزنی بیش از 132 تن شامل مواد دارویی، بهداشتی، غذایی، صنعتی و بازرگانی و لوازم خانگی بوده است.

وی اضافه کرد: عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، چین، عمان، روسیه، سوریه، ترکیه، هند و آذربایجان، از جمله کشورهایی بودند که در چهار ماهه نخست امسال صادرات به آنها از طریق گمرک این استان صورت گرفته است.

ثناگو مطلق گفت: همچنین در همین مدت بیش از 174 تن انواع کالا به ارزش 136 میلیون و 996 هزار دلار از طریق گمرک استان البرز مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام وارد کشور شده است.

وی ادامه داد: تجهیزات مخابراتی، لوازم الکترونیکی و کامپیوتری، کمپرسورهای برودتی، اجزا و قطعات لوازم خانگی کالاهایی هستند که در چهار ماهه گذشته از طریق گمرک این استان به کشور وارد شده است.

ثناگو مطلق گفت: چین، برزیل، امارات متحده عربی، رومانی، آلمان، ترکیه، هنگ کنگ، کنیا، فرانسه و هند کشورهایی هستند که واردات از مبدا آنها صورت گرفته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: