به گزارش خبرگزاری برنا؛ "رضا زارع‌زاده مهریزی" فرماندار مهریز روز چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت بخش دام به ظرفیت‌های شهرستان به خاطر قرار گرفتن در کنار جاده اصلی کشور و  شرایط آب و هوایی مناسب اشاره کرد و افزود: باید از تمامی فرصت‌های موجود برای جلب مشارکت کارآفرینان استفاده کرد.

وی ادامه داد: برای حضور بیشتر سرمایه گذاران و کارآفرینان و اجرای طرح‌های مختلف تولیدی و صنعتی مورد نیاز و اشتغال مولد باید زمینه همکاری آنها به خصوص در شرایط کنونی بیش از گذشته فراهم شود.   

فرماندار مهریز اظهار کرد: نگاه ویژه به  حمایت از بخش تولید و تسهیل در راه‌اندازی واحدهای صنعتی جزو اولویت دولت است که باید تمامی مسوولان ماموریت خود را راستای اهداف نظام اسلامی انجام دهند.

زارع‌زاده تصریح کرد: جهش تولید مورد تاکید مقام معظم رهبری در گرو همکای با بخش‌خصوصی، خیران و سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های تولیدی و صنعتی در شهر و مناطق روستایی مورد نیاز است .

در شهرستان مهریز شهرک‌های صنعتی شهید چمران، سایت ۱۹۶ هکتاری، یزدمهر، هرفته، شهرک سنگ، شهرک سریشم و ناحیه صنعتی بهادران با پنج  هزار نفر اشتغال فعال است.

هم اکنون ۱۶ هزار دام سنگین و ۷۰ هزار دام سبک در مهریز وجود دارد و افزون بر سه هزار نیرو به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی دام و طیور منطقه فعالیت دارند.

مرکز شهرستان مهریز با ۵۵ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد و شامل یک شهر و یک بخش مرکزی با پنج دهستان و ۴۶۷ آبادی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: