به گزارش برنا،اکبر بهنام جو ظهر امروز در بازدید از آخرین وضعیت بازار و سطح شهر اظهار کرد: با توجه به اینکه وضعیت اردبیل قرمز اعلام شده ، مردم و بازاریان نسبت به پیک اول خوب رعایت می کنند.

و ی ادامه داد: امیدواریم با همکاری همگان میزان خسارات این ویروس در یک ماه آینده کاهش چشمگیری داشته باشد.

وی با بیان اینکه ماسک زدن بین مردم به فرهنگ تبدیل شده افزود: خوشبختانه تعداد زیادی از مردم از ماسک استفاده می کنند و افرادی نیز به دلایلی ماسک نمی زنند اما همه مردم استفاده از ماسک را ضروری می دانند که با یک تذکر حتمن اهمیت موضوع را درک می کنند.

استاندار اردبیل ادامه داد: در استان اردبیل کسی از کمبود ماسک و مواد ضد عفونی کننده گلایه ندارد و با نظارت مناسب در قیمت ها مردم می توانند ماسک و مواد ضدعفونی کننده مورد نیاز خود را به راحتی تامین کنند.

وی با بیان اینکه کادر پرستاری و پزشکی در بیمارستان ها تلاش های زیادی انجام می دهند گفت: برای رعایت حال این عزیزان باید پروتکل های بهداشتی در سطح شهر، خانه ها و بازار رعایت شود تا در دو هفته آینده از میزان مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی کاسته شود.

بهنام جو مصوبات ستاد مقابله با ویروس کرونا را لازم الاجرا دانست و اظهار کرد: در این ستاد تصویب شده قهوه خانه هایی که عرضه قلیان دارند باید تعطیل شوند ولی متاسفانه عده ای از شهروندان بی تفاوتی کرده که با همکاری اکیپ های مستقر حتمن اقدامات لازم انجام می شود.

رییس ستاد مبارزه با کرونا دراستان اردبیل اضافه کرد: قهوه خانه ها معمولا محل دور همی افرادی است که دارای سن بالا و دارای بیماری زمینه ای هستند و باید در این زمینه رعایت اصول بهداشتی با توجیه کامل اکیپ های نظارتی انجام گیرد.

وی همچنین با تقدیر از آرایشگرهایی که اطلاعیه ستاد کرونا را جدی گرفته و محل کار خود را بهداشتی کرده اند گفت: یکی از محل جریان و شیوع این ویروس آرایشگاه ها هستند و باید تا اطلاع ثانوی پروتکل ها را رعایت کنند.

استاندار اردبیل ضمن تبریک عید سعید قربان از مردم استان اردبیل خواست به مثابه عید نوروز، دور همی ها و دید و بازدیدهای محفلی را محدود کنند تا وضعیت حاکم با شیب ملایم به وضعیت سفید و زرد نزدیک شود.

این مسوول با بیان اینکه در آستانه فرا رسیدن مراسمات ماه محرم قرار داریم افزود: عاشقان امام حسین (ع) با برخوردهای منطقی خود و رعایت قوانین بهداشتی کمک کنند این مراسمات در هفته های آتی به خوبی برگزار شود.

استاندار اردبیل گفت: همه باید با احترام به کادر درمان و پرسنل پرستاری استان، این عزیزان را یاری کنیم و نگذاریم این افراد زحمتکش بیشتر از این در رنج و عذاب باشند.

اکبر بهنام جو از عموم مردم خواست در عید سعید قربان فاصله اجتماعی را رعایت کرده و دور همی ها را مقدور ترک کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: