به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ هادی هاشمیان در دومین جلسه کاهش جمعیت کیفری زندان های استان  با تاکید بر این که مجازات زندان برای مجرمان خطرناک  ، مزاحمان نوامیس مردم و سارقان است گفت: باید از ساز و کارهای پیش بینی شده در قانون برای کسانی که جرایم سبک مرتکب شده اند و سابقه دار نیستند استفاده کنیم .

هاشمیان با بیان این که نگاه حبس گرایی علاوه بر قضات در بین مردم نیز نیازمند تغییر است افزود: هدف از مجازات مجرم ، تغییر رفتار و اصلاح  اوست  و هنوز افراد زیادی هستند که فقط مجازات زندان را تنها راه اصلاح افراد می دانند .

هاشمیان  با اشاره به کاهش 7 درصدی جمعیت کیفری استان گفت: صدور بیش از هزار رای جایگزین حبس  از جمله علل کاهش زندانیان است .

دادستان مرکز استان هم در این جلسه با انتقاد از تامین نشدن اعتبار مورد نیاز برای تکمیل اردوگاه علی آبادکتول گفت:  65 درصد کار ساخت این اردوگاه انجام شده و از چند سال پیش معطل اعتبار برای تکمیل است که نیازمند توجه بیشتر مسئولان استانی است .

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی از نگاه حبس محوری در محاکم هم انتقاد کرد و افزود:  هر چند در سال های اخیر شاهد تغییر رویکرد در این بخش هستیم اما هنوز تا رسیدن به جایگاه مطلوب فاصله داریم .

علی اصغر رنجبر مدیر کل زندان های استان هم در این جلسه از تامین 24 پابند الکترونیکی در استان خبر داد و گفت: تعداد پابندهای الکترونیک استان به 40 عدد رسید و آماده استفاده برای کنترل محکومان در خارج از زندان هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: