به گزارش خبرگزاری برنا از سی ان ان، براساس یک مطالعه جدید از کالج کینگز لندن، پوشیدن تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) هنگام مراقبت از بیماران مبتلا به ویروس کرونا برای کادر درمان کافی نبوده و نمی‌تواند تهدید کرونا را کاملاً‌ از بین ببرد.

براساس این مطالعه، کارکنان مراقبت‌های درمانی باوجود پوشیدن دستکش، لباس و ماسک‌های صورت مناسب، ۳,۴ برابر بیشتر از مردم عادی در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند.

همچنین این مطالعه نشان می‌دهد، سیاه‌پوستان آمریکا، مردم آمریکای لاتین و سایر افراد کادر درمان، پنج برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست خود در معرض کرونا قرار دارند.

طبق این مطالعه بیش از ۲۰درصد از کارکنان خط مقدم مبارزه با کرونا حداقل یکی از علائم مرتبط با این ویروس (خستگی، از دست‌دادن حس بویایی و چشایی و غیره) را گزارش داده‌اند، درحالی‌که این رقم برای مردم عادی تنها ۱۴ درصد است.

محققان برای انجام این تحقیق، اطلاعات بیش از ۲ میلیون نفر، ازجمله ۱۰۰هزار کادر درمان در ایالات‌متحده و انگلستان را موردبررسی قرار دادند.

آنها دریافتند که از هر ۱۰۰هزار نفر کادر درمان، ۲۷۰۰مورد به کرونا مبتلا شده‌اند، ‌در‌حالی‌که در همین تعداد ، مورد ابتلا برای مردم عام تنها ۲۴۰ نفر ثبت شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: