به گزارش برنا، اکبر بهنام جو در جلسه کمیته کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: در وضعیت حاکم کرونایی باید بانکهای عامل آخرین دستور العمل بانک مرکزی را مدنظر قرار دهند و حوزه اقتصادی استانداری نیز با استعلام از مراجع ذیصلاح آخرین دستورالعمل را ابلاغ کنند.

وی با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی روستایی نزدیک ۴۰۰میلیارد ابلاغ شده افزود: در مرحله پنجم اعطای این تسهیلات در حوزه های کشاورزی، صنعت و خدمات برای اشتغال زایی پایدار تخصیص یافته و بیشترین آن۱۸۲ میلیارد تومان در حوزه کشاورزی هزینه شده است.

استاندار اردبیل ادامه داد: دستگاه های متولی باید پرونده درخواست کنندگان را بررسی و پیگیری کنند و پروژه ها در بحث اشتغال به سمت توسعه حرکت کنند.

بهنام جو گفت: نباید طرح در چرخه بروکراسی اداری معطل باشند دستگاه ها و بانکهای عامل در صورت مشکلات طرح با ذکر دلیل در اسرع وقت به صاحبان وام اعلام کنند تا بیشتر از این معطل نباشند.

وی همچنین در رابطه با تسهیلات کرونا گفت: متقاضیان با مراجعه به سایت کارا تا پایان مرداد ماه فرصت دارند نسب به شغل مورد نظر خود ثبت نام و در صورت حایز شرایط از این تسهیلات برای حل بخشی از مشکلات خود بهره مند شود.

استاندار اردبیل از مسوولان بانک های عامل حاضر در جلسه خواست به منظور حل مشکلات مردم و کاهش آسیب های وضعیت موجود نهایت تلاش خود را بکار گیرند تا بحران حاصل شده را پشت سر گذاشته شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: