به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ عبدالرضا فاضل در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد:  آمار بستری بیماران با علائم کرونا در گنبدکاووس به ۱۶۰ نفر رسیده و حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: باید نسبت به جلوگیری از مراسم ها قبل از برگزاری مراسم اقدام شود.

 وی با بیان اینکه روند بستری بیماران در شهرستان کلاله رو به کاهش است، افزود: در ایام نزدیک عید قربان اصرار به عدم بستری و ترخیص از مراکز درمانی وجود دارد و می توانیم در روزهای آینده شرایط بیماران کرونا را بررسی کنیم.

 وی به روند کاهش میزان بستری بیماران در گنبدکاوس در روزهای گذشته اشاره کرد و یادآور شد: روند بستری بیماران در علی آبادکتول ثابت است.

 فاضل با بیان اینکه وضعیت بندرترکمن تغییر پیدا نکرده است، افزود: در کردکوی و بندرگز نسبت به جمعیت میزان بستری کاهش یافته است.

 وی بیان کرد: آمار بستری بیماران با علائم کرونا در گنبدکاووس به ۱۶۰ نفر رسیده و حدود ۴۰ درصد کاهش داشته است و در گرگان ۲۴۰ نفر جمعیت بستری به ۱۷۰ نفر کاهش یافته است.

 وی ابراز داشت: ۲۱ درصد بیمارانی کرونایی بالای ۶۰ سال فوت می کنند و در حال حاضر ۵۵۰ بیمار با علائم کرونا در مراکز درمانی گلستان بستری هستند.

وی اظهار کرد: در خردادماه سال جاری روزانه ۲۶ نفر در مراکز درمانی استان بستری می شدند که این میزان در یک مقطع زمانی به ۱۲۵ نفر رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: