به گزارش خبرگزاری برنا؛ دانشگاه علوم پزشکی مشهد اعلام کرد: وضعیت کرونا در مشهد و خراسان رضوی برای چندمین هفته متوالی همچنان قرمز است و سفر به مشهد اتفاقات ناگواری را رقم خواهد زد.

دبیر اطلاع رسانی قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این که حدود ۲۰ درصد از بیماران بستری در مراکز درمانی غیربومی هستند، افزود: برخی از این بیماران در مشهد به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دهند که پیکر آن‌ها با تدابیر خاص و آمبولانس‌های ویژه به زادگاه‌شان ارسال می‌شود.

 حمیدرضا رحیمی ادامه داد: این بیماران یا در زمان ورود مبتلا بوده‌اند یا در شهر مشهد به بیماری مبتلا شده‌اند. در شرایط حاضر بهترین کار، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و اجتناب از سفرهای غیرضروری است.

افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در مشهد باعث شده استفاده از ظرفیت بیمارستان‌های غیردانشگاهی نیز برای بستری بیماران کرونایی در دستور کار قرار گیرد.

شاپور بدیعی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این زمینه گفت: هم‌اکنون بیمارستان‌های زیرپوشش سازمان تامین اجتماعی شامل فارابی و هفده شهریور نیز به پذیرش بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می‌پردازند و تعدادی از تخت‌های خود را به این امر اختصاص داده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: