به گزارش برنا،بهنام کمالی با اشاره به اینکه رشته تیراندازی با کمان از جمله رشته‌های ورزشی المپیک است و توانسته برای کشور مدال المپیکی کسب کند، عنوان کرد: استان اردبیل از ظرفیت‌های خوبی در این رشته ورزشی برخوردار است و می‌توانیم در صورت تأمین امکانات و زمینه‌ها شاهد درخشش کمانداران اردبیلی در تمامی رشته‌های تیراندازی با کمان در سطح کشور باشیم.

وی افزود: متأسفانه بیماری کرونا تمرینات کمانداران را به تعطیلی کشانده است و در تلاش هستیم زمینه تمرین ورزشکاران این رشته را در محیط باز فراهم کنیم.

رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اظهار کرد: تیراندازی با کمان جزو رشته‌های هزینه بر است و خانواده‌ها و ورزشکاران در تأمین لوازم و تجهیزات مورد نیاز خود دچار مشکلاتی هستند.

رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل گفت: شهرستان‌های پارس‌آباد، نمین و مشگین شهر جزو شهرستان‌های فعال در این رشته ورزشی هستند و برنامه داریم شهرستان‌های فاقد هیأت تیراندازی با کمان را احیا و نفرات اصلح را برای ریاست هیأت این شهرستان‌ها انتخاب کنیم.

کمالی در خصوص وضعیت فعالیت کمیته‌های این هیأت بیان کرد: در ایام کرونا برخی از کمیته‌های ورزشی هیأت استان را مشخص و احکام مسئولان آن‌را صادر کردیم و تعدادی از کمیته‌های دیگر هیأت استان را نیز در روزهای آینده مشخص خواهیم کرد.

وی ادامه داد: هیأت تیراندازی با کمان استان در سال‌های اخیر دارای مشکلات و معضلاتی بود که روند اجرایی مدیریت هیأت فعلی را با مشکل مواجه کرده لذا ترمیم و بهبود شرایط سال‌های اخیر زمانبر خواهد بود.

رئیس هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل گفت: هیأت تیراندازی با کمان استان اردبیل در شرایط فعلی از لحاظ امکانات و تجهیزات ورزشی مختص این رشته وضعیت خوبی ندارد و از اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون تیراندازی با کمان انتظار داریم یاریگر ما در جهت ارتقای این هیأت باشند.

کمالی از راه اندازی سایت تیراندازی با کمان خبر داد و گفت: برای اولین بار در استان اردبیل اقدام به راه اندازی سایت تیراندازی با کمان کرده‌ایم که با بهره‌برداری از این سایت امکان تمرین کمانداران و درآمدزایی برای هیأت تیراندازی با کمان استان فراهم خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ورزش تیراندازی با کمان بیشتر جنبه فردی دارد لذا می‌توانیم با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان زمینه تمرینات کمانداران را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فراهم کنیم.

 
 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: