به گزارش برنا،حسن عظیم زاده در جریان سفر معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه به استان اردبیل اظهار کرد: سفر غلامرضا انصاری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با دعوت استاندار اردبیل صورت گرفت و در این سفر تصمیمات مناسبی در راستای توسعه استان گرفته شد.

وی با اشاره هم مرز بودن استان اردبیل با کشور آذربایجان گفت: ظرفیت های زیادی در راستای توسعه مراودات تجاری و اقتصادی در مرز مشترک ایران و آذربایجان وجود دارد و سفر معاون وزیر امور خارجه جهت توسعه و بالفعل رساندن این ظرفیت ها بود.

مشاور استاندار اردبیل ادامه داد: این سفر باعث شد پتانسیل های مرزی استان برای مراودات اقتصادی و توسعه ای بیش از پیش خود را نشان دهد.

وی به همراهی مطلوب بخش خصوصی و مسئولان استانی در این سفر اشاره کرد و افزود: تلاش بر این بود تا ظرفیت و پتانسیل استان در زمینه های مختلف معرفی و نسبت به رفع نارسایی ها و کمبودها تصمیم گرفته شود.

عظیم زاده با اشاره به بازدید انجام شده از کشت و صنعت مغان نیز اظهار کرد: کشت و صنعت مغان ظرفیت بزرگی برای استان است و از این پتانسیل باید در راستای اشتغالزایی و توسعه استان استفاده شود.

وی افزود: این شرکت به بخش خصوصی واگذار شده که علاوه بر احیای کارخانجات و احداث واحدهای جدید بیش از ۵۰۰نفر در این شرکت شاغل شده اند که به نوبه خود موجب رضایت و آرامش خانواده های این افراد شده است.

عظیم زاده در رابطه با احداث بار انداز ریلی و شهرک مشترک صنعتی نیز گفت: نظر مساعد مسوولان رده بالا و رغبت بخش خصوصی عملیات اجرایی این پروژه ها در آینده نزدیک آغاز می شود.

وی گفت: همه دلایل برای توجیه اقتصادی ایجاد بارانداز ریلی در استان فراهم است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: