امسال، هرچند کرونا نگذاشت که تاسوعا و عاشورای حسینی را همانند همیشه برگزار کنیم، اما حضور پرشور و شعور هموطنانمان در مراسم عزای خون خدا و ابتکاری که در برپایی این آئین شکوهمند صورت پذیرفت، بار دیگر جلوه های زیبایی از عشق به خاندان عصمت و نور را از خود برجای گذاشت.

مشهدی‌ها هم در این حماسه جاویدان، نقشی پررنگ داشتند و با رعایت تمامی پروتکل‌های مورد تایید ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، مراسمی خاص را در جوار بارگاه امام مهربانی‌ها برگزار کردند. گوشه گوشه شهر مشهد در این ایام به حسینیه‌ای بدل شده بود که شیفتگان خاندان نور و روشنایی را به ضیافت معرفت فرامی‌خواند.

خدمت به این عاشقان سلاله نور، فیضی بزرگ به شمار می‌رود که امسال هم نصیب خادمان شهر شد تا برگ زرین دیگری در تاریخ خدمت رسانی آن ها به ثبت برسد.

پرسنل خدوم شهرداری در حوزه های حمل و نقل و خدمات شهری در روزهای محرمی امسال دوباره خوش درخشیدند و با فعالیت شبانه روزی و مستمر خود، حماسه حسینی دیگری آفریدند. از پاکبانان زحمتکش خدمات شهری گرفته که خاک پای زائران عزادار حسینی را در خیابان‌های منتهی به حرم رضوی توتیای چشمان خود کردند تا رانندگان شریف اتوبوسرانی و راهبران قطارشهری که با کاهش سرفاصله‌های زمانی حضور در ایستگاه‌ها، مسیر تردد شهروندان مشهدی را هموارتر از همیشه کردند، اجری اخروی در توشه اعمال خود به یادگار گذاشتند که پاداشش را از خود حضرت هدیه خواهند گرفت. در این میان نباید از فعالیت ایثارگونه آذرمردان آتش نشان شهرمان نیز فراموش کنیم چرا که در این ایام نیز همانند همیشه حضوری اثرگذار در جمع عزاداران حسینی داشتند و نگذاشتند آب در دل آنها تکان بخورد.

رهاورد کارهای این افراد بود که عزای سیدوسالار شهیدان(ع) را با وجود شیوع کرونا و محدودیت‌های ناشی از این بیماری به حماسه‌ای ماندگار تبدیل کرد که سال‌ها در اذهان مردمان این بوم و دیار خواهد ماند.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: