به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، سالار قاسمی با اشاره به در نظر گرفتن ۳ سناریو برای بازگشایی مدارس گفت: سناریوی اول بازگشایی در وضعیت سفید است که تقریبا این طرح، مهیا نیست.

وی ادامه داد: سناریوی دوم برای شرایط زرد است و استان های در شرایط هشدار و قرمز شامل آن نمی شود. ما هم اکنون در شرایط زرد هستیم اما وضعیت کلی شناور است.

این مسئول با بیان اینکه سناریوی سوم یعنی سناریوی وضعیت قرمز هم کاملا مشخص است خاطرنشان کرد: در این شرایط آموزش دانش آموزان به طور کامل، مجازی خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش در ادامه به موضوع شبکه شاد پرداخت و یادآور شد: از نظر میزان عضویت معلمان و دانش آموزان، البرز جزو استان های برتر بود.

وی گفت: در بسیاری از تولید محتواهای فضای مجازی، استان البرز در کشور پیشرو بوده است. البته برخی از دانش آموزان به فضای مجازی دسترسی ندارند که پیش بینی های لازم در این خصوص انجام شده است.

به گفته قاسمی؛ در شرایط زرد، برنامه وزارت آموزش و پرورش، بازگشایی تمامی مدارس استان و کشور در روز ۱۵ شهریورماه است. دانش آموزان شاید نروند اما همکاران آموزش و پرورش در آنجا حضور می یابند مدارس هم با حضور حداقلی دانش آموزان برپا می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: