به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ سیدعزیز موسوی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری جهاد دانشگاهی، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی را در سطح کشور به‌منظور کمک به رونق اقتصاد خانوار، تحقق شعار سال و توسعه جایگاه مشاغل خانگی در اقتصاد کشور در نظر گرفته است.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند برای استفاده از این طرح تا تاریخ 7 مهرماه با مراجعه به سامانه inhb.ir اقدام به ثبت‌نام کنند.

سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان بیان کرد: این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است.

موسوی در خصوص شرایط ثبت‌نام، گفت: متقاضیان حداقل باید دارای ۱۸ سال سن و بومی استان محل ثبت‌نام باشند. همچنین عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی از دیگر شرایط این طرح است.

وی خاطرنشان کرد: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی بر اساس آسیب‌شناسی طرح‌های پیشین و مطالعات کشورهای موفق و پیشرو دنیا در این زمینه تهیه شده است.

سرپرست جهاد دانشگاهی گلستان تصریح کرد: این طرح سعی در ایجاد اشتغال پایدار برای حدود ۵۴ هزار نفر را در تمامی استان‌های کشور دارد.

موسوی خاطرنشان کرد: سهمیه استان گلستان در قالب این طرح ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۳۰۰ نفر است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: