به گزارش خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی ستاد دیه استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد با اعلام این خبر گفت : “طرح هر هیئت آزادی یک زندانی” در ماه محرم امسال از سوی ستاد دیه استان اجرا گردید که تا کنون هیات های عزاداری، خیرین یزدی طی اقدامی ارزشمند در دهه ی اول محرم ۱۰ میلیارد ریال به آزادی زندانیان جرایم مالی غیرعمد در استان کمک کردند.

وی ضمن تقدیر از همکاری شوراهای هیئت های مذهبی استان در اجرای طرح هر هیئت آزادی یک زندانی افزود : در اجرای این طرح هیئت هایی  از جمله هیئت باغ گندم ، مسجد جامع کبیر ، خویدک ، چهارده معصوم بنستان ، جنت آباد ، جواد الائمه ، پیرو برج ، جان نثاران اسلامیه و انصارولایت در مجموع مبلغ   408 میلیون تومان به حساب ستاد دیه استان یزد واریز کرده اند.

این مقام مسئول در ادامه از اختصاص مبلغ ۲۹۴ میلیون تومان از محل هزینه هایی از جمله طبخ غذا ، نذورات، برپایی موکب ها ،چای و قند و پذیرایی به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد و گفت: در سال جاری بسیاری از افراد هیئتی در یزد با هدف پیشگیری  از شیوع ویروس کرونا نذورات خود را که در سال های گذشته در مجالس اباعبدالله الحسین (ع) به پذیرایی از عزاداران اختصاص می دادند، صرف آزادی زندانیان جرائم غیر عمد کردند.

وی با اشاره به قدمت مراسم های روضه خوانی در خانه های سنتی استان از دیر باز تا کنون گفت : در استان یزد از روزگار قدیم تاکنون در ایام محرم مراسم های روضه خوانی در منازل قدیمی و سنتی برگزار که قدمت بعضی از این روضه خوانی ها به بیش از ۲۰۰ سال میرسد که با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای صیانت از جان عزادارن حسینی هزینه این مجالس در مجموع مبلغ ۱۴۳ میلیون تومان به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد کمک نمودند.

این مقام مسئول ضمن تقدیر از همکاری سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و صدا و سیمای مرکز استان گفت : با همکاری سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد با نصب بنر و پلاکارد در نقاط مختلف شهر و پخش تبلیغ های ستاد دیه و تیزرهای ساخته شده توسط صدا وسیما مرکز استان و اعلام شماره حساب های ستاد دیه استان مردم و نیکوکاران در مجموع مبلغ ۱۵۵ میلیون تومان را به این ستاد اهدا نمودند .

این مقام مسئول از همراهی اعضاء موسسه مردم نهاد خانه صلح و اندیشه استان یزد تقدیر و تشکر نمود و گفت : در ایام محرم جوانان و اعضا ء این موسسه مردم نهاد و هنرمند مطرح استان مهدی صفوی زاده ، همت نموده و در تمام فضای مجازی و صفحات پر بازدید استان اقدام به تبلیغ ، اعلام شماره حساب ها ، پخش تیزر و کلیپ ها و درج خبرهای این ستاد نموده و یاری گر این ستاد بودند .

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات شبانه روزی کارکنان ستاد دیه استان یزد که حتی در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در ستاد دیه حاضر و نسبت به اخذ کمک های مردمی اقدام نمودند گفت:  با سعی و تلاش کارکنان و کمیته صلح و سازش این ستاد ان شاءالله با اختصاص این مبلغ زمینه آزادی ۳۰ محکوم مالی از زندانهای استان و بازگشت آنها به آغوش خانواده فراهم خواهد شد .

گفتنی است طرح هر هیئت آزادی یک زندانی تا اربعین حسینی اجرا و خیرین و نیکوکاران میتوانند کمک های خود را به ستاد دیه استان یزد اهدا نمایند .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: