به گزارش خبرگزاری برنا از سنندج، محمد رسول شیخی‌زاده در نهضت سراسری کمک مومنانه سپاه بیت‌المقدس کردستان که در سالن آزادی سنندج برگزار شد عنوان کرد: بعد از شیوع ویروس کرونا و به ویژه بعد از پیام بسیار ارزشمند مقام معظم رهبری در نیمه شعبان مبنی بر کمک مومنانه با مشارکت همه مردم، خیرین، نیکوکاران و دستگاه‌ها، ستاد کمک مومنانه شکل گرفت.

وی گفت: کمیته امداد نیز به عنوان عضو این ستاد فعالیتهای خود را در جهت کمک های مومنانه و رزمایش ملی بخشش ایرانیان آغاز کرد و با مشارکت خیران خانواده های نیازمند از این کمک ها بهره مند شدند.

شیخی زاده با بیان اینکه کمیته امداد برنامه‌های خود را در قالب توزیع غذای گرم و سبد کالا و تهیه و توزیع بسته بهداشتی انجام داده است، تصریح کرد: این رزمایش از نیمه شعبان آغاز شده و مرحله دوم آن نیز تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

وی اظهار کرد: تمام بسته‌های حمایتی که توسط کمیته امداد تهیه و توزیع شده، نتیجه کمک خیرین و تلاش دستگاه‌های مختلف بوده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اطعام نیازمندان در دو مرحله کمک های مومنانه، گفت: بیش از ۱۵۰ هزار پرس غذا به ارزش ریالی دو میلیارد تومان و ۶۰ هزار بسته سبد کالا به ارزش ریالی ۲۱ میلیارد تومان در این مدت در سطح استان و در بین نیازمندان توزیع شده است.

وی افزود: ۷۲ هزار خانوار زیرپوشش این نهاد از آغاز شیوع کرونا تاکنون بسته بهداشتی دریافت کرده‌اند و الان هم سبد کالا در بین خانواده‌های مددجو در حال توزیع است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: