به گزارش خبرگزاری برنا؛ "رضا اردکانیان" وزیر نیرو روز دوشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی استان یزد افزود: در صورتی که جایگاه ایران را در اتحادیه اوراسیا محکم نکنیم، وقتی سیل امکانات و شرکت‌ها به میدان آمد، وضعیت خوب هم اکنون را نخواهیم داشت.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال ۹۸ کشور با مشکلاتی در زمینه صادرات روبرو شده اما اکنون در وضعیت بهتری قرار داریم و تا آبان ماه آینده این فرصت را داریم که الحاق ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا دایمی شود، ولی اگر در تحقق برنامه‌ها موفق نشویم، الحاق به این اتحادیه موقت خواهد بود. 

وزیر نیرو ادامه داد: استان های یزد و کرمان می‌توانند با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه های مختلف اقتصادی دارند، در این الحاق جایگاه ویژه ای داشته باشند.

اردکانیان در ادامه از برگزاری شانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و روسیه در چند ماه آینده در مسکو  خبر داد و گفت: باید تشکلی در استان‌ها شکل بگیرد تا در این کمیسیون شرکت کنندگانی داشته باشند.

وی اضافه کرد: با توجه به جایگاه انرژی برق در تولید و صنعت کشور، نقش زیرساختی این صنعت باید به درستی ایفا شود تا تولید با مشکل مواجه نشود، بخش قابل توجهی از این مهم به حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی بازمی گردد، زیرا صنعت برق  صد درصد متکی به منابع داخلی است.

به گفته اردکانیان در شرایط تحریم به لطف اتکا به ثروت‌ کشور از جمله نیروی انسانی، توانسته‌ایم دستاوردهای زیادی را در عرصه‌های مختلف داشته باشیم اما در برخی  زمینه‌ها هنوز نیازمند تلاش فراوان هستیم که باید همه قوا و بخش خصوصی در این زمینه وارد عمل شوند و عقب ماندگی ها را جبران کنند و اگر این اتفاق نیفتد، به اهداف خود نخواهیم رسید.

وزیر نیرو تصریح کرد: استان یزد با توجه به اینکه که در شاخص‌های سرمایه گذاری رتبه اول کشور را کسب کرده، بهشت سرمایه گذاری  است لذا با توجه به سختکوشی مردم این دیار،  آمار بیکاری زیبنده این استان نیست و باید از ظرفیت های موجود بیش این استفاده شود.

اردکانیان افزود: باید فعالیت‌ها در استان یزد به سمتی حرکت کند که آمار بیکاران به صفر برسد و با توجه به روندی که تاکنون در یزد وجود داشته این امر محقق شدنی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: