به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت الاسلام و المسلمین علی موحدی راد روز سه‌شنبه گفت: ۲ نفر از کارکنان اداره‌کل راه و شهرسازی زاهدان اقدام به شناسایی زمین‌های خالی و ساخته نشده در این شهر کرده و سپس با استفاده از نقشه‌ها پلاک ثبتی ملک را به دست آورده و اسناد زمین‌ها را از بایگانی اداره‌کل راه و شهرسازی استخراج که آیا زمین‌ها واگذار شده و یا معارض دارند اگر معارض نداشته یا واگذار نشده بود اقدام به ثبت سند به نام دولت می‌کردند.

وی ادامه داد: این افراد با جعل مکاتبات کمیته تقسیم اسناد، طی نامه به اداره‌کل ثبت اسناد و ‌املاک، خودشان را به عنوان مسوول واگذاری معرفی و زمین‌ها را به اشخاصی که توسط ۲ نفر از عوامل خودشان معرفی می‌کردند واگذار و به نام آنان سند می‌زدند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان گفت: در این راستا امضای مدیرکل وقت و مکاتبات اداره‌کل راه و شهرسازی جعل و اسناد مجعول را به دفترخانه‌ها ارائه و سند به نام اشخاص صادر می‌کردند.

وی تصریح کرد: در مرحله تحقیقات مقدماتی مشخص شد ۶ قطعه زمین به ارزش ۱۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال توسط این افراد واگذار شده است. 

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد اظهارداشت: کشف جرم توسط سربازان گمنام امام زمان (عج)صورت گرفته و متهمان با قرار بازداشت جهت تکمیل تحقیقات در اختیار اداره‌کل اطلاعات استان قرار گرفتند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: