به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، امیر هوشنگ انصاری با اشاره به اینکه ۶۶ هزار نفر در کل کشور متقاضی  شرکت در این آزمون هستند و استان خراسان رضوی 3859  نفر شرکت کننده در آزمون کارشناسان رسمی دادگستری دارد اظهارکرد: از میان 3859 نفر شرکت کننده استان خراسان رضوی در این آزمون 533نفر خانم و3326 نفر آقا می باشند.

وی افزود: این آزمون برای جذب کارشناسان رسمی توسط مرکز وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه کشور و با همراهی سازمان سنجش مورخ 20 شهریورماه در خراسان رضوی ، به مدت 2 ساعت برگزار می شود.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی دادگستری خراسان رضوی افزود: با برگزاری این آزمون بخشی از نیروی مورد نیازاستان تامین خواهد شد.

وی ادامه داد: این آزمون در حدود ۶۰ رشته کارشناسی و در محل دانشگاه فردوسی مشهد و مرکزآموزش علمی کاربردی  جهاد دانشگاهی مشهد برگزار می شود که سوالات آن نیز شامل 55 الی 65 تست با 10 تست عمومی و 45 تست تخصصی است، همچنین مدت زمان پاسخگویی به هر سوال 2 دقیقه است.

 وی زمان اعلام نتایج آزمون را 2 ماه بعد از برگزاری آن اعلام کرد و گفت: ظرفیت های اعلام شده در هر رشته فقط پذیرای شرکت کنندگانی است که امتیاز لازم را کسب کنند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در صورت قبولی در آزمون کتبی باید در آزمون مصاحبه علمی نیز موفق به اخذ نمره قبولی و سپس وارد مرحله کارآموزی شوند.

امیر هوشنگ انصاری، رعایت پروتکل های بهداشتی برای افراد شرکت کننده را الزامی ذکر و خاطرنشان کرد: برگزاری این آزمون به دلیل شیوع کرونا در سال 98 به تعویق افتاد و فراخوان برگزاری آزمون در سال 99 نیز با لحاظ شرایط کرونایی اعلام  شد.

.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: