به گزارش خبرگزاری برنا، "آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی" نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد در آیین بازگشایی ۲۲ حوزه علمیه خواهران استان یزد به اهمیت تحصیل علوم حوزوی توسط طلاب اشاره کرد و گفت: کسب معارف اسلامی و آشنایی آنها به دانش روز برای تربیت نسل انقلابی و مومن موضوع مهمی است که باید  از سوی مسوولان امر بیشتر مورد توجه قرار گیرد

وی با قدردانی از  اقدامات انجام شده از سوی حوزه‌های علمیه استان افزود: تربیت دینی نسل جوان بر اساس آموزه‌های معنوی و ارتقای معارف اسلامی، نجات دهنده ما از خطرهایی است که توسط دشمنان به صورت تحریف و تردید وجود دارد.

امام جمعه یزد اظهار کرد: تقویت بنیان خانواده، افزایش جمعیت، حضور بانوان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و تربیت نسل جوان طبق ارزش‌های انقلابی و معنوی باید محور فعالیت ها و اقدام طلاب علوم دینی قرار گیرد.

ناصری یزدی به اهمیت فرزندآوری در کشور اشاره کرد و گفت: این موضوع در وضعیت کنونی مناسب نیست و برای فرهنگ‌سازی آن باید بیش از گذشته توسط مراکز فرهنگی و حوزه‌ها اقدام  مناسبی صورت گیرد.

همچنین مدیر حوزه‌های علمیه خوهران استان یزد گفت: تاکنون هزار و ۸۵۰ طلبه در سطوح مختلف علمی از مراکز زیرپوشش فارغ‌التحصیل شدند و ۴۰۰ استاد کار تدریس رادر حوزه ها  بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام محمد کارگر شورکی افزود: کلاس‌های حوزوی در رشته‌های مختلف به خصوص تفسیر ، فقه، اصول، مشاوره، کلام، تربیت اسلامی و مدرسی ادبیات به صورت حضوری و بخشی نیز بر حسب ضرورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: تحقیق و تالیف، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، کارگاه‌های فرهنگی و آموزشی، تربیت مربی ، مسایل تربیتی و تربیت کودکان و نوجوانان و فعالیت‌های اجتماعی جزو اقدامات حوزه‌های علمیه است .

همچنین ۱۵ شهریور ماه جاری یک هزار و ۵۰۰ طلبه در ۱۴ حوزه علمیه برادران سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

به گفته حجت‌الاسلام محمد شمس مدیر حوزه علمیه یزد، کلاس‌های طلاب در دروس عمومی و تخصصی به خاطر کرونا و پیشگیری از آن متفاوت نر از سال‌های گذشته به صورت حضوری و  غیرحضوری پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: تدرس در کلاس‌های حضوری با رعایت دقیق شیوه‌نامه‌های بهداشتی، با استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی و بهره‌گیری  از ابزارهای نوین و فضای مناسب زیر نظر ۱۳۰ مدرس مجرب حوزه انجام می‌شود.

این مسوول اظهار کرد: هفت حوزه علمیه در مرکز استان و بقیه در ۹ شهرستان دیگر  طبق مقررات فعالیت‌های آموزشی و تربیتی خود را بدون وقفه در چارچوب مقررات انجام می‌دهند.

به گفته شمس، در سال‌جاری  بیش از هزار طرح درس مورد نیاز حوزویان با استفاده از صوت و فضای مجازی تهیه و برای استفاده آنها بارگذاری شد و این روند به خاطر اهمیت موضوع تا پایان سال تحصیلی ادامه دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: