به گزارش خبرگزاری برنا از سنندج؛ شهرام ملکی ظهر امروز در چهارمین جلسه کمیسیون ایمنی و کاهش سوانح رانندگی با موضوع گزارش آمار و اطلاعات وضعیت حوادث، تصادفات و نظارت بر کنترل تخلفات اضافه بار در استان در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل شرایط جوی و محدود بودن فصل کاری در استان باید تلاش شود تا اجرای طرحهای راهسازی در زمان مقرر خاتمه یابد.

وی افزود: برای کاهش میزان تخلفات بایستی ضمن افزایش حضور پلیس و گشت های نامحسوس بین جاده ای، افزایش نصب و تجهیز دوربین های ترافیکی و نیز نصب تابلو و علائم ایمنی و هشداری در محور مواصلاتی استان در دستور کار قرار گیرد.

ملکی خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات استاندار محترم ضروریست تا از طریق صدا و سیما و رسانه های جمعی و شبکه های اجتماعی نسبت به آموزش ارتقا سطح فرهنگ ایمن سازی و رفتارهای ترافیکی درجامعه اقدامات بیشتری به عمل آید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با بیان لزوم تسریع در روند توسعه و بهسازی راههای استان در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: سال گذشته در مجموع 70 کیلومتر از راههای استان روکش شده آسفالت شده که در سه ماهه نخست سالجاری این تاکنون 53 در کیلومتر از محورهای شریانی و فرعی عملیات روکش انجام شده و قطعا این آمار تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: قطعا نیاز استان به بهسازی و روکش راه ها بسیار بیشتر از این میزان است که در این راستا دولت مصمم شده تا توجه بیشتری به این بخش داشته باشد.

ملکی ابراز داشت: افزایش ضریب ایمنی جاده ای اولویت طرحهای راهسازی در کردستان است.

 وی ادامه داد: شهروندان بایستی با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی بروز حوادث و تصادفات جاده ای را به حداقل ممکن برسانند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در پایان گفت: دستگاههای اجرایی نظارت و کنترل تخلفات اضافه بارناوگان حمل و نقل جاده ای بخصوص در معادن شن و ماسه را با هدف جلوگیری از تخریب راههای استان را در اهم برنامه های خود قرار دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: